X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zlikwidować czy nie? Fundusz Kościelny kością niezgody

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 18:15
Aleksander Pociej (PO) powiedział w radiowej Trójce, że tak ważnej organizacji jaką jest Kościół nie można zupełnie zostawić na lodzie.
Audio
Zlikwidować czy nie? Fundusz Kościelny kością niezgody
Foto: Glow Images/East News

Rząd i Kościół toczą rozmowy m.in. na temat tego ile powinien wynosić podatkowy odpis na wybrany kościół. Niedawno sprawa Funduszu Kościelnego, bo o nim mowa, stała się przedmiotem rządowo-opozycyjnej rozgrywki w wyniku której pieniądze Funduszu trafią do tzw. rezerwy celowej.

Aleksander Pociej nie potrafił powiedzieć kiedy ta sprawa zostanie na dobre rozwiązana. Poseł PO zaznaczył, że Kościół jest w o tyle komfortowej sytuacji, ponieważ ma zagwarantowaną pewną sumę o którą walczy. - Natomiast wielką niewiadomą, według Kościoła, jest ile będzie miał po zmianie tej zasady w momencie, gdyby miał być finansowany z naszych odliczeń podatkowych - dodał gość Trójki i zaznaczył, że Kościół powinien sobie zdać sprawę z tego, że odebrał ponad 50 procent tego co utracił, gdy komuniści doszli w Polsce do władzy.

Z kolei Dariusz Joński (SLD) stwierdził wprost, że Fundusz Kościelny powinien być zlikwidowany. Poseł SLD powiedział, że dzięki temu można zaoszczędzić blisko 90 milionów złotych.

- Mało kto wie, że pieniądze z Funduszu Kościelnego idą nie tylko na składki ubezpieczeniowe, ale także na budowę, konserwację i remonty obiektów sakralnych o wartości zabytkowej, czyli na to, na co księża zbierają podczas mszy świętej - wyjaśnił Joński.

Aleksander Pociej podkreślił, że w tej chwili jest za wcześnie na wprowadzanie radykalnych zmian. Platforma jest zdania, że tak ważnej organizacji jaką jest Kościół nie może ot tak zostawić zupełnie na lodzie. - Ubolewam jednak nad tym, że strona kościelna przejawia aż tyle oporu, bo obawiam się, że w pewnym momencie te skrajnie radykalne rozwiązania wejdą w życie - dodał poseł PO.

Posłuchaj całej rozmowy Damiana Kwieka z Aleksandrem Pociejem i Dariuszem Jońskim.

mr

Czytaj także

Zgłoszono 6 tysięcy poprawek do budżetu, PO ma plan

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 15:28
Sejmowa komisja finansów publicznych poparła poprawkę Platformy Obywatelskiej do projektu przyszłorocznego budżetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poprawki nie zniknęły, nie rozpatrujmy tego jak sztuczki"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 16:23
- Ruch Palikota próbował sparaliżować prace nad ustawą budżetową na rok 2013 - powiedział w radiowej Jedynce poseł Janusz Cichoń (PO) z sejmowej Komisji Finansów Publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot: będziemy wymuszać zmiany w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 07:48
- Poprawki do budżetu, zakładające ograniczenia w Funduszu Kościelnym, to dopiero pierwszy krok - mówił w "Sygnałach dnia" poseł z Lublina.
rozwiń zwiń