X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antykatolicka kampania? Kościół a polityka

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 18:47
- Nie atakujemy ludzi wierzących. My tylko pokazujemy obłudę Kościoła - mówił w Trójce Artur Dębski, polityk Ruchu Palikota.
Audio
Poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński
Poseł Ruchu Palikota Armand RyfińskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Armand Ryfiński (poseł Ruchu Palikota) na stronie "Pan Buk Potwór Spaghetti" prowadzi brutalną, antykatolicką kampanię - pisze "Rzeczpospolita". Na profilu można przeczytać między innymi wezwania do batożenia pielgrzymów i to, że katolicyzm to jednostka chorobowa. Armand Ryfiński, który w całej sprawie nie widzi nic bulwersującego, mówi "Rzeczpospolitej", że jest to akcja globalna, ale podejmowana oddolnie w różnych krajach.

Arkadiusz Mularczyk mówił w "Pulsie Trójki", że Ryfiński specjalnie prowokuje i przekracza granice wolności słowa. Poseł Solidarnej Polski poinformował, że jego partia wystosowała pismo do Prokuratora Generalnego, aby ten przyjrzał się działaniom polityka RP. - Ryfiński obraża uczucia religijne. Atakuje Kościół katolicki, biblię, księży. (…) Ruch Palikota chce walczyć z mową nienawiści, ale przecież oni są taką partią, która nienawiść krzewi. Trzeba powiedzieć stop - uważa poseł SP.

- Nigdy nie obrażaliśmy religii - zapewnia Artur Dębski. Poseł partii Janusza Palikota zaznaczył, że Armand Ryfiński nie atakuje ludzi wierzących. Zdaniem Dębskiego Ryfiński piętnuje nieprawidłowości w instytucji Kościoła. - Armand nie śmieje się z ludzi wierzących, ma szacunek dla religii. Ryfiński pokazuje obłudę Kościoła, pokazuje pedofilie w Kościele oraz liczne nieprawidłowości finansowe związane z tą instytucją - mówił w Trójce Artur Dębski.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

Obraz Matki Boskiej to "bohomaz i bałwochwalstwo"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 09:44
Solidarna Polska chce, by posłowie Ruchu Palikota odpowiedzieli przed sądem za swoje słowa dotyczące obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RP krytykuje bp. Pieronka za wypowiedź o ateistach

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 13:48
- Protestujemy przeciw sianiu nienawiści przez duchownych - oświadczył polityk Ruchu Palikota Armand Ryfiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryfiński: Wszystko, co bawi społeczeństwo, jest dopuszczalne

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 15:00
Czy walka polityczna uzasadnia wszelkie działania? Antyklerykalna kampania Armanda Ryfińskiego wywołała burzę i dyskusję o granicy między satyrą a atakiem. W Trójce poseł konfrontował swoje zdanie z opinią Tomasza Terlikowskiego oraz słuchaczy.
rozwiń zwiń