X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co politycy mają do zaoferowania młodym ludziom?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 18:53
Organizacje skupiające młodzież twierdzą, że rząd przestał się nimi interesować. Apelują, więc do premiera o rozmowy.
Audio
  • Co politycy mają do zaoferowania młodym ludziom? Na to pytanie odpowiadają goście "Pulsu Trójki": Katarzyna Hall - posłanka PO, była minister edukacji i Michał Braun - wiceprzewodniczący Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. (Puls Trójki)
Premier Donald Tusk (L) i wicepremier Janusz Piechociński (C) i minister finansów Jacek Rostowski (P) w czasie posiedzenia Sejmu.
Premier Donald Tusk (L) i wicepremier Janusz Piechociński (C) i minister finansów Jacek Rostowski (P) w czasie posiedzenia Sejmu.Foto: PAP/EPA/Rafał Guz

A zaproszenie do rozmowy w "Pulsie Trójki" przyjęli: Katarzyna Hall - posłanka PO, była minister edukacji i Michał Braun - wiceprzewodniczący Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.

"Młodym ludziom mówi się, że są ważni, ale tak naprawdę ich zdanie jest całkowicie lekceważone" - mówi Michał Braun i podaje przykłady: chcieliśmy, jako organizacja, porozmawiać z ministrem Michałem Bonim (...) napisaliśmy do niego list i od ponad poł roku nie otrzymaliśmy odpowiedzi, mimo, że ustawowy termin (na odpowiedź) to miesiąc. To samo dotyczy innych ministerstw np. resortu edukacji".

Katarzyna Hall przypomina, że to rząd PO-PSL, w poprzedniej kadencji, przyczynił się do powstania  Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Była minister przyznaje, że zapotrzebowanie na współpracę rządu z organizacjami młodzieżowymi było większe, gdy Polska sprawowała prezydencję w Unii Europejskiej. "Siłą rzeczy, ta intensywność zadań, działań, jakie wtedy były oczekiwane,  jest obecnie w jakimś sensie mniejsza" - mówi polityk PO.

Zdaniem Michała Brauna, politycy, wszystkich opcji, traktują młodzież całkowicie instrumentalnie. Jako przykład podał propozycję Ruchu Palikota, by czynne prawo wyborcze przysługiwało już 16-latkom.  "Nikt młodzieży o to wcześniej nie zapytał.(...) My zapytaliśmy się, w zeszłym roku, czterech tysięcy młodych ludzi: czy chcą  głosować od 16 roku życia? I 83 procent spośród respondentów odpowiedziało: nie" - podkreślił Braun i dodał: "Może by się konsultować z młodzieżą zanim, tak jak Ruch Palikota, politycy będą im >chcieli zrobić dobrze<

Z gośćmi "Pulsu Trójki" rozmawiał Marcin Zaborski.

 

Zobacz więcej na temat: Trójka