X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Działkowcy stracą swoje ogródki? Spór o działki

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 18:59
- Wszystkie projekty poselskie przewidują możliwość likwidacji ogrodu działkowego w bardzo skrajnych sytuacjach - mówił w Trójce Andrzej Orzechowski z PO.
Audio
  • Andrzej Dera i Andrzej Orzechowski o pracach nad nowym prawem w sprawie ogrodów działkowych (Puls Trójki)
Działkowcy stracą swoje ogródki? Spór o działki
Foto: Jakub Szestowicki/Flickr, lic. CC

Sejm rozpoczął w środę prace nad trzema projektami ustaw o ogrodach działkowych, autorstwa PO, SP i Polskiego Związku Działkowców, oraz przygotowanym przez SLD projektem nowelizacji. PO i SP chcą likwidacji PZD, lewica i działkowcy są za przekształceniem Związku. Działkowcy mówią, że głównym celem większości poselskich projektów jest wygaszanie wszystkich praw do gruntów zajętych przez ogrody, a później również do infrastruktury. - To jest kłamliwa propaganda prowadzona przez Krajową Radę PZD - mówił w "Pulsie Trójki" Andrzej Orzechowski.

Poseł Platformy Obywatelskiej podkreślił, że wszystkie projekty co prawda przewidują możliwość likwidacji ogrodów działkowych, ale - jak zaznaczył - tylko w skrajnych sytuacjach. Orzechowski zapewnił, że rządzący chcą, żeby działki zostały przy działkowcach. - Niepotrzebnie działkowcy się martwią. Nie ma żadnej wojny o działki, tylko jest praca nad przygotowaniem bardzo dobrego rozwiązania dla działkowców wywodzącego się ze wszystkich czterech projektów - dodał polityk PO.

Andrzej Dera uważa, że podstawą nowego prawa działkowego musi być likwidacja PZD. - Musimy stworzyć ruch od dołu po to, żeby nie było potrzeby czapy od góry - podkreślił poseł Solidarnej Polski. - Cały czas jest jedna wielka walka o wpływy na ogródkach działkowych. Nasz projekt daje gwarancje działkowcom, że nadal będą dysponowali swoimi działkami - zaznaczył Dera.

W Polsce funkcjonuje 4600 ogrodów działkowych, w których znajduje się ponad 966 tys. działek. Powierzchnia ogrodów to 43 tys. hektarów. Obecnie 90 proc. ogrodów działkowych znajduje się w miastach. Działkowcami są głównie emeryci (42 proc.) i renciści (11 proc.).

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Zobacz więcej na temat: polityka prawo

Czytaj także

Spór o ogródki działkowe. Cztery projekty w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 18:20
O projektach ustaw o ogrodach działkowych rozmawiali zaproszeni do studia radiowej Jedynki politycy.
rozwiń zwiń