Co dalej z PO? "Wybory mogą polepszyć sytuację"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 19:20
Antoni Mężydło, poseł PO uważa, że jego partia ma gorszy okres i to się odbija w sondażach. - Trzeba temu zapobiec - dodał gość "Pulsu Trójki".
Audio
  • Antoni Mężydło (PO) i Jadwiga Wiśniewska (PiS) o koalicji PO-PSL, (Puls Trójki)
Co dalej z PO? Wybory mogą polepszyć sytuację
Foto: flickr / platforma.org

Według posła PO receptą na tę sytuację nie są przyspieszone wybory parlamentarne. - Nie jest to dobrze odbierane, przekonał się o tym PiS w 2007 roku. Ludzie źle ocenili, że nie ma się zdolności do rządzenia. Sytuacja po wyborach niewiele uległaby zmianie, bo nawet, jeśli PiS wygrałby niewielką ilością głosów, to i tak PO byłaby skazana na rządzenie - ocenił.

Z kolei - jak mówił - przyspieszenie wyborów wewnątrz PO może polepszyć sytuację partii, ale za tym muszą pójść zmiany w regionach.

Tymczasem według posłanki PiS Jadwigi Wiśniewskiej Platforma zajmuje się tylko swoimi wewnętrznymi sprawami. - Wolałaby, żeby spotkali się i zastanowili, jak walczyć z bezrobociem - powiedziała odnosząc się do zapowiadanego na czwartek posiedzenia zarządu PO.

Kierownictwo Platformy zajmie się między innymi sprawą przegranych wyborów w Rybniku i Żaganiu oraz referendum w Elblągu. Jedną z istotnych kwestii będą również ostatnie sondaże, w których Platforma Obywatelska spadła na drugie miejsce. Politycy PO zastanowią się również nad sposobem i terminem przeprowadzenia wyborów władz partii.

Posłanka PiS uważa, że PO nie ma pomysłów jak zmieniać Polskę, a poszczególni ministrowie zaliczają kolejne wpadki. - Donald Tusk jest trochę przestraszony, że rośnie drużyna Grzegorza Schetyny.  Przedwyborcza gra jest prowadzona przez konkurentów Tuska tylko po to, żeby go osłabić - oceniła.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

to

Czytaj także

Schetyna: rekonstrukcja rządu to za mało

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 21:33
Wiceszef PO Grzegorz Schetyna ocenił, że w obecnej sytuacji nie wystarczy odświeżenie personalne rządu, a nastąpić musi "nowy start programowy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk: muszę uporządkować sytuację w PO

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 22:42
Premier Donald Tusk mówił w Brukseli, że emocje wyborcze w Platformie Obywatelskiej są jedną z przyczyn spadających notowań jego partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowak: czy oddamy władzę w ręce ludzi szalonych?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 09:05
Minister transportu Sławomir Nowak powiedział, że PO idzie na wojnę o swoją wiarygodność. - Sfinalizuje się ona w 2015 roku w postaci wyborów - podkreślił w radiowej Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piechociński: w piątek spotkanie koalicji PO-PSL

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 13:00
Jak poinformował szef PSL Janusz Piechociński z taką inicjatywą wyszedł premier Donald Tusk. Według niego, jednym z tematów rozmowy będzie rekonstrukcja rządu.
rozwiń zwiń