X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Biała Księga". Co z bezpieczeństwem kraju?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 18:58
- Ten podręcznik przypomina rządzącym, że powinni iść w innym kierunku niż to robią dzisiaj - ta o Białej Księdze Bezpieczeństwa Narodowego mówił w Trójce Witold Waszczykowski z PiS.
Audio
  • Elżbieta Radziszewska i Witold Waszczykowski o Białej Księdze Bezpieczeństwa Narodowego (IAR)
Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego
Biała Księga Bezpieczeństwa NarodowegoFoto: PAP/Tomasz Gzell

Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego już oficjalnie dostępna. Księga powstała na podstawie niejawnego raportu Komisji Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego. Znajdują się w niej opis kondycji bezpieczeństwa państwa, prognozy przyszłej sytuacji i zalecenia dotyczące bezpieczeństwa kraju. Publikacja analizuje również wpływ zmian społecznych na obronność kraju, porusza także kwestię bezpieczeństwa cybernetycznego i energetycznego.

Witold Waszczykowski mówił w Trójce, że rządzący nie interesują się sprawami związanymi z bezpieczeństwem kraju. Poseł PiS uważa, że Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego nie jest skierowana do decydentów. - To jest taki wstęp do polityki bezpieczeństwa państwa, który powinien być szeroko rozpowszechniony wśród studentów, młodych adeptów administracji publicznej. Natomiast nie jest to praca dla decydentów, jest ona bardzo ogólna, w niektórych sytuacjach nawet banalna. Ten podręcznik przypomina rządzącym, że powinni iść w innym kierunku niż to robią dzisiaj - podkreślił Waszczykowski.

Elżbieta Radziszewska odpiera zarzuty Witolda Waszczykowskiego. Posłanka Platformy Obywatelskiej mówiła w „Pulsie Trójki”, że rządzący poważnie podchodzą do kwestii, które są związane z bezpieczeństwem kraju. - Władze Platformy Obywatelskiej, rząd, koalicja, prezydent nie idą pod prąd bezpieczeństwu. (…) Czasem warto te najprostsze rzeczy przypomnieć, żeby skuteczniejszym być w działaniu. Wszyscy staramy się dostrzegać zagrożenia - zaznaczyła Radziszewska.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Zobacz więcej na temat: bezpieczeństwo biała księga

Czytaj także

Bezpieczeństwo Polski w 2013 roku. Co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 08:01
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej opowiedział w radiowej Jedynce o działaniach, jakie zostaną podjęte przez urząd w 2013 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna "Biała księga"? Tajne więzienia CIA

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 09:22
- Żadne państwo nie chce ujawniać swoich najskrytszych sekretów - mówił w radiowej Trójce Michał Krzymowski, dziennikarz "Newsweeka".
rozwiń zwiń