X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Błaszczak: Platforma będzie się dalej rozpadała

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 18:37
W czwartek poseł Jacek Żalek poinformował, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Wcześniej taką decyzję podjął John Godson i Jarosław Gowin.
Audio
  • Mariusz Błaszczak z PiS i Stanisław Żelichowski z PSL o Jacku Żalku (Puls Trójki)
Poseł Jacek Żalek
Poseł Jacek Żalek Foto: PAP/Tomasz Gzell

Po odejściu Jacka Żalka klub Platformy Obywatelskiej liczy 203 posłów. Koalicja PO-PSL ma obecnie w Sejmie dokładnie 232 głosy, większość parlamentarna liczy 231.
Gość audycji "Puls Trójki" Stanisław Żelichowski z PSL mówi, że nie jest zaskoczony odejściem "trzech muszkieterów". Zauważa, że Żalek został zawieszony w sierpniu przez władze klubu PO. - Czekaliśmy na to, kto szybciej podejmie decyzję. Czy Żalek zostanie usunięty, czy sam zrezygnuje - ocenia. - Podjął męską decyzję, chwała mu za to - dodaje.
Mariusz Błaszczak z PiS ocenia, że na naszych oczach Platforma Obywatelska się rozsypuje, a taka sytuacja wynika z tego, że "rząd po prostu źle rządzi". Jego zdaniem posłowie z dalszych ław sejmowych zaczynają się obawiać, że w przyszłych wyborach mogą nie zostać posłami, dlatego teraz  próbują jeszcze coś przedsięwziąć.
Zdaniem gości Beaty Michniewicz nie będzie wcześniejszych wyborów. Żelichowski podkreśla, że polityka "nie jest pochodną sentymentów tylko interesów". Posłom wcześniejsze wybory mogą się nie opłacić. W opinii Błaszczaka wcześniejszych wyborów nie będzie ponieważ rząd zdaje sobie sprawę, że może liczyć w wielu sprawach na "ukrytą koalicję Ruchu Palikota i SLD".

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

Poseł Jacek Żalek odchodzi z Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 11:05
Były poseł partii rządzącej oświadczył, że do odejścia skłoniła go decyzja o zawieszeniu w klubie PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Platforma po pośle Żalku nie płacze. Koalicja spokojna o większość

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 14:01
- W PO po Żalku nie ma żalu - mówi poseł Adam Szejnfeld. Jacek Żalek odszedł z Platformy Obywatelskiej. To kolejny - po Jarosławie Gowinie i Johnie Godsonie - poseł, który opuścił partię rządzącą. Teraz koalicja ma 232 głosy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schetyna o odejściu Żalka: dobrze, że ten spektakl się skończył

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 15:15
- Jacek Żalek długo był poza Platformą, nawet nie obok - powiedział Grzegorz Schetyna. W jego ocenie, taka postawa szkodziła partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Bury: mniej posłów w koalicji to większa mobilizacja

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 16:22
- Zawsze się martwimy, jak ktoś odchodzi z koalicji, ale cieszymy się jak do koalicji ktoś przychodzi - mówi Jan Bury, szef klubu parlamentarnego PSL.
rozwiń zwiń