Błaszczak: Platforma będzie się dalej rozpadała

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 18:37
W czwartek poseł Jacek Żalek poinformował, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Wcześniej taką decyzję podjął John Godson i Jarosław Gowin.
Audio
  • Mariusz Błaszczak z PiS i Stanisław Żelichowski z PSL o Jacku Żalku (Puls Trójki)
Poseł Jacek Żalek
Poseł Jacek Żalek Foto: PAP/Tomasz Gzell

Po odejściu Jacka Żalka klub Platformy Obywatelskiej liczy 203 posłów. Koalicja PO-PSL ma obecnie w Sejmie dokładnie 232 głosy, większość parlamentarna liczy 231.
Gość audycji "Puls Trójki" Stanisław Żelichowski z PSL mówi, że nie jest zaskoczony odejściem "trzech muszkieterów". Zauważa, że Żalek został zawieszony w sierpniu przez władze klubu PO. - Czekaliśmy na to, kto szybciej podejmie decyzję. Czy Żalek zostanie usunięty, czy sam zrezygnuje - ocenia. - Podjął męską decyzję, chwała mu za to - dodaje.
Mariusz Błaszczak z PiS ocenia, że na naszych oczach Platforma Obywatelska się rozsypuje, a taka sytuacja wynika z tego, że "rząd po prostu źle rządzi". Jego zdaniem posłowie z dalszych ław sejmowych zaczynają się obawiać, że w przyszłych wyborach mogą nie zostać posłami, dlatego teraz  próbują jeszcze coś przedsięwziąć.
Zdaniem gości Beaty Michniewicz nie będzie wcześniejszych wyborów. Żelichowski podkreśla, że polityka "nie jest pochodną sentymentów tylko interesów". Posłom wcześniejsze wybory mogą się nie opłacić. W opinii Błaszczaka wcześniejszych wyborów nie będzie ponieważ rząd zdaje sobie sprawę, że może liczyć w wielu sprawach na "ukrytą koalicję Ruchu Palikota i SLD".

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

Poseł Jacek Żalek odchodzi z Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 11:05
Były poseł partii rządzącej oświadczył, że do odejścia skłoniła go decyzja o zawieszeniu w klubie PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Platforma po pośle Żalku nie płacze. Koalicja spokojna o większość

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 14:01
- W PO po Żalku nie ma żalu - mówi poseł Adam Szejnfeld. Jacek Żalek odszedł z Platformy Obywatelskiej. To kolejny - po Jarosławie Gowinie i Johnie Godsonie - poseł, który opuścił partię rządzącą. Teraz koalicja ma 232 głosy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schetyna o odejściu Żalka: dobrze, że ten spektakl się skończył

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 15:15
- Jacek Żalek długo był poza Platformą, nawet nie obok - powiedział Grzegorz Schetyna. W jego ocenie, taka postawa szkodziła partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Bury: mniej posłów w koalicji to większa mobilizacja

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 16:22
- Zawsze się martwimy, jak ktoś odchodzi z koalicji, ale cieszymy się jak do koalicji ktoś przychodzi - mówi Jan Bury, szef klubu parlamentarnego PSL.
rozwiń zwiń