X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy największym problemem Platformy Obywatelskiej jest... Donald Tusk?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 19:16
Tak przynajmniej twierdzi lider opozycji Jarosław Kaczyński, który skomentował przedstawiony w weekend przez premiera nowy plan działań rządu na resztę kadencji.
Audio
  • Plany rządu Tuska i krytyka ze strony Kaczyńskiego. W "Pulsie Trójki" dyskutują: politolog K. Kik i socjolog R. Sobiech. (Trójka/Puls Trojki)
Premier Donald Tusk przemawia podczas Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej w Warszawie
Premier Donald Tusk przemawia podczas Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

Czy Platforma Obywatelska przedstawiła realistyczny i konkretny program? - na to, między innymi, pytanie odpowiadają goście Damiana Kwieka w "Pulsie Trójki": politolog, prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i socjolog, dr Robert Sobiech z Uniwersytetu Warszawskiego.

- Po pierwsze PO nie realizuje swojego starego programu - uważa Kazimierz Kik. Jego zdaniem ostatnie zmiany w rządzie nie spowodują, że powstanie nowa jakość - Wprost przeciwnie, (...) wymiana starych ministrów na innych nie stworzy żadnego nowego faktu społecznego. (...) Dobrze by było, żeby pan premier przestał się troszczyć o polskie rodziny "słownie" a zaczął tworzyć im rzeczywiste warunki do godnego życia i rozwoju. (...) Orliki wzruszają pana Donalda Tuska  a wiemy, że edukacja "trzeszczy", żłobków brak, młode polskie rodziny nie mają warunków by utrzymać dzieci - mówi politolog. Podkreśla, że wzrost gospodarczy nie przekłada się, w ostatnich latach na wzrost plac realnych. - Odwrotnie, na przestrzeni ostatnich 10 lat udział płac w Produkcie Krajowym Brutto, spadł z 66 procent do 52 procent PKB. Zdaniem prof. Kika powodem jest to, że rząd koncentruje się na wskaźnikach makroekonomicznych - Będzie dbał o to, by zadłużenie ewentualnie nie rosło tak szybko, a nie na tym, by się poprawiło obywatelowi. (...) Nie wolno mówić Polakom, że wzrost gospodarczy, który nas ewentualnie czeka, podniesie jakiekolwiek standardy życiowe przeciętnego Kowalskiego.

- Jeśli chodzi o szczegółowy plan rządzenia, to Donald Tusk go nie przedstawił - mówi Robert Sobiech. Jego zdaniem brak konkretów ze strony premiera dobrze koresponduje z, także ogólnikowymi, wystąpieniami krytykującej go opozycji. - Jak słuchałem tych dwóch wystąpień (D.Tuska i J.Kaczyńskiego - red.) to lista problemów i wyzwań była dokładnie taka sama, (...) ale konkretnych odpowiedzi, jak rozwiązać te problemy (...)  po jednej i po drugiej stronie brakuje.

Goście "Pulsu Trójki" komentowali też, krytyczne słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, dotyczące kompetencji wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, która m. in. odpowiada za wykorzystanie pieniędzy unijnych.  Jak podkreśla Robert Sobiech - prezes PiS konsekwentnie mówi, że jest to rząd "do niczego", niezależnie od tego czy jest to premier, czy poszczególni ministrowie. Zdaniem Sobiecha nie jest to dobra taktyka ze strony PiS. Natomiast Kazimierz Kik wyraża opinię, że krytyka nowej wicepremier jest, właśnie z punktu widzenia taktyki politycznej, słuszna, bowiem - minister Bieńkowska jest obecnie najsilniejszą strona tego rządu, więc uderzenie w najsilniejszy punkt tego gabinetu jest zrozumiałe.

Zobacz - Kaczyński krytykuje Bieńkowską>>>

mc

Czytaj także

Gorzkie komentarze po wystąpieniach Kaczyńskiego i Tuska. "Zero konkretów"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 17:25
Po sobotnich konwencjach PO i PiS dominują komentarze, że przemówienia liderów obu partii nie wniosły nic nowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS uderza w Bieńkowską. Ministerstwo odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 22:59
Prezes PiS ocenił, że Elżbieta Bieńkowska przyszła do rządu "na gotowe", czyli w sytuacji, kiedy gotowe były już projekty wydatkowania środków unijnych na lata 2007-13. - Kaczyński mija się z prawdą - odpowiada ministerstwo rozwoju regionalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera "zegarkowa". Kidawa-Błońska broni Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 15:30
Zrezygnował z bycia ministrem, zrzekł się immunitetu, a opozycja żąda więcej. Chodzi o Sławomira Nowaka, który nadal jest szefem pomorskiej Platformy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS na czele, słaby wynik Platformy. Najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 23:04
Rekonstrukcja rządu nie pomogła Platformie Obywatelskiej - pisze "Rzeczpospolita" i publikuje wyniki najnowszego sondażu wyborczego.
rozwiń zwiń