Czy 24 grudnia powinien być dniem wolnym?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 13:23
Wigilia jest dniem wolnym od pracy w Bułgarii, Czechach, Finlandii, Estonii, Danii, Irlandii, na Litwie, Łotwie, Słowacji i Węgrzech. Czy podobnie powinno być w Polsce?
Audio
  • Czy Wigilia powinna być dniem wolnym? (Za,a nawet przeciw/Trójka)
Wigilia, choć nie jest dniem wolnym od pracy, uważana jest za najbardziej rodzinne święto w roku
Wigilia, choć nie jest dniem wolnym od pracy, uważana jest za najbardziej rodzinne święto w rokuFoto: Glow Images/East News

NSZZ "Solidarność" wystosował apel do pracodawców branży spożywczej o skrócenie dnia pracy 24 grudnia. - Apelujemy do pracodawców o dobry obyczaj, o to, aby pomyśleli o swoich pracownikach i zastanowili się, jak ważny jest ten dzień i ile potrzeba na przygotowanie wigilijnej kolacji - mówi Marek Lewandowski, rzecznik prasowy organizacji.

Senator PO Łukasz Abgarowicz stwierdza, że 24 grudnia powinien być dniem wolnym od pracy. - To jest święto rodzinne, właściwie jedyne w roku, które obchodzą nie tylko chrześcijanie, ale i ludzie niewierzący - mówi. Dodaje też, że niewykluczone jest podjęcie inicjatywy ustawodawczej w tym zakresie. - Rozmawiałem już z jednym z kolegów senatorów i być może rozpoczniemy debatę zmierzającą do ustanowienia tego dnia dniem wolnym - zapowiada parlamentarzysta.

Więcej dyskusji z cyklu "Za, a nawet przeciw" znajdą Państwo tutaj >>>

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadził: Kuba Strzyczkowski

Goście: Marek Lewandowski (rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność"), Łukasz Abgarowicz (senator PO), Stanisław Szwed (poseł PiS), Grzegorz Byszewski (ekspert Pracodawców RP), Beata Mirska-Piworowicz (prezes Stowarzyszenia "Damy Radę"), Mirosław Barszcz (ekspert w Instytucie Sobieskiego)

Data emisji: 8.12.2014

Godzina emisji: 12.05

(iwo/kul)

Poniżej prezentujemy wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

"Niewolnictwo" na polskim rynku pracy?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 16:13
Przekroczone normy dopuszczalnego czasu pracy, nierzetelna ewidencja przepracowanych godzin lub nawet fałszowanie dokumentacji... W audycji "Za, a nawet przeciw" odpowiadamy na pytanie, czy możemy mówić o niewolnictwie w kontekście polskiego rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca w soboty furtką do nadużyć?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 20:30
Posłowie Platformy proponują, by dopuścić możliwość pracy w soboty za dodatkowe wynagrodzenie. NSZZ "Solidarność" mówi stanowczo "NIE!".
rozwiń zwiń