X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy piętnowanie firm zalegających 500 złotych ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 16:12
Wystarczy 500 zł długu, by trafić na czarną listę. Urzędy skarbowe, gminy, ZUS i KRUS mają przekazywać do biur informacji gospodarczej dane o zaległościach przedsiębiorców.
Audio
  • Czy piętnowanie firm zalegających 500 złotych ma sens? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zaległości sięgające kwoty wyższej niż 500 zł ma dziś blisko milion firm
Zaległości sięgające kwoty wyższej niż 500 zł ma dziś blisko milion firmFoto: Glow Images/East News

Zaległości sięgające kwoty wyższej niż 500 zł ma dziś blisko milion firm. W skarbówce liczba ta wynosi milion trzysta tysięcy. Na pytanie Kuby Strzyczkowskiego, czy nie łatwiej byłoby stworzyć listę firm, które nie zalegają z płatnościami, Grzegorz Lang z Ministerstwa Gospodarki odpowiada, że "większość podmiotów wywiązuje się ze swoich zobowiązań". 

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, uważa, że sama idea przekazywania informacji o zaległościach jest słuszna, ale nie wiadomo, jak mechanizm zadziała w praktyce. - To i tak liberalne podejście w porównaniu do tego, co się dzieje w innych krajach - mówi gośc audycji i podaje przykłady instrumentów, jakie wobec dłużników są stosowane w USA.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadził: Kuba Strzyczkowski

Goście: Grzegorz Lang (dyrektor departamentu doskonalenia regulacji gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki), Jędrzej Niklas (Fundacja Panoptykon), dr Wojciech Warski (przewodniczący Konwentu BCC, przedsiębiorca), Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców), prof. Konrad Raczkowski (Społeczna Akademia Nauk), prof. Aleksander Surdej (Uniwrsytet Ekonomiczny w Krakowie)

Data emisji: 26.02.2015
Godzina emisji: 12.05

(fbi/iwo)

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


 

Zobacz więcej na temat: Kuba Strzyczkowski Trójka ZUS

Czytaj także

Czym grozi ujawnienie w internecie długów wobec państwa?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 23:30
Rząd pracuje nad ustawami, które umożliwiłyby publikowanie w internecie rejestru dłużników wobec państwa. Chodzi o zobowiązania podatkowe czy też długi wobec ZUS. Takie zobowiązanie miałoby być wpisywane do rejestru bez czekania na wynik odwołania do sądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy państwo niszczy przedsiębiorczość Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 14:00
Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak napisał list otwarty do premiera. W liście krytykowany jest rozbójniczy system podatkowy, który "winno się wrzucić do kosza i stworzyć nowy". Zdaniem prezesa prawo u nas tworzone jest dla koncernów, a "rząd postępuje gorzej niż mafia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy państwo jest uczciwe wobec podatnika?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 14:00
Emeryci, którzy w latach 2009-2010 korzystali z możliwości przejścia na emeryturę bez rezygnowania z pracy mają teraz kłopot.
rozwiń zwiń