Żyjemy w domu wielkiego brata

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 18:50
Telewizory nagrywają to, co mówimy w domu. Hakerzy okradają nas, bo w sieci umieściliśmy o jedną informacją za dużo...
Audio
  • Z nonszalancją podchodzimy do własnej prywatności. Dyskutowali o tym goście Ernesta Zozunia (Za, a nawet przeciw/Trójka)
- Nie jesteśmy w stanie obronić się przed tym, żeby różne dane na nasz temat trafiły w obce ręce - mówi Konstanty Młynarczyk z magazynu Chip.
- Nie jesteśmy w stanie obronić się przed tym, żeby różne dane na nasz temat trafiły w obce ręce - mówi Konstanty Młynarczyk z magazynu "Chip".Foto: Glow Images/East News

Zdaniem dr Pawła Litwińskiego - specjalisty prawa ochrony danych osobowych - z nonszalancją podchodzimy do własnej prywatności. - Jesteśmy na froncie bitwy tych, którzy chcą zbierać informacje na nasz temat i tych, którzy z tym walczą. Powinniśmy się opowiedzieć po którejś ze stron i ważne, żebyśmy zrobili to świadomie - twierdzi.

Wtóruje mu Konstanty Młynarczyk z magazynu "Chip". - Nie jesteśmy w stanie obronić się przed tym, żeby różne dane na nasz temat trafiły w obce ręce. Śledzi nas bezosobowa machina, dla której jesteśmy tylko numerkiem - dodaje.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadził: Ernest Zozuń
Goście: dr Paweł Litwiński (specjalista prawa ochrony danych osobowych), Mirosław Maj (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń), Krzysztof Pojawa (Softnet.pl)
Data emisji: 9.03.2015
Godzina emisji: 12.05

(mp)

Poniżej prezentujemy wyniki sondy internetowej przeprowadzonej w trakcie audycji: