Zakaz wyprowadzania psów niezgodny z prawem. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 15:51
Każdy z nas widział kiedyś tabliczkę z napisem "Zakaz wyprowadzania psów". Sąd administracyjny we Wrocławiu orzekł właśnie, że stawianie takich znaków w parkach i na placach zabaw jest niezgodne z prawem.
Audio
  • Czy potrzeby psów i ludzi można pogodzić? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Wrocławski sąd orzekł, że stawianie tabliczek z napisem Zakaz wyprowadzania psów jest niezgodne z prawem. Spór o prawa zwierząt i prawa ludzi nie cichnie
Wrocławski sąd orzekł, że stawianie tabliczek z napisem "Zakaz wyprowadzania psów" jest niezgodne z prawem. Spór o prawa zwierząt i prawa ludzi nie cichnieFoto: Glow Images/East News

Zdaniem sądu tego typu zakazy ograniczają swobodę poruszania się, która przysługuje wszystkim obywatelom, także właścicielom zwierząt domowych. - Praktycznie z każdego przepisu można wywieść, że ogranicza on czyjeś prawa. I de facto tak jest - zauważa w audycji Janusz Dziarski, przewodniczący Rady Miejskiej w Wołowie, gdzie podjęto uchwałę o zakazie wstępu psów na tereny użyteczności publicznej.

Goście i słuchacze audycji rozmawiają o prawach właścicieli czworonogów oraz prawach osób, które zwierząt nie mają i chcą żyć w czystej przestrzeni miejskiej. Jakie są argumenty obu stron i czy można pogodzić ich potrzeby? Mówimy o tym w audycji "Za, a nawet przeciw".

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadził: Kuba Strzyczkowski
Goście: Janusz Dziarski (przewodniczący Rady Miejskiej w Wołowie), Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia), Monika Niżniak (rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Warszawie), Magdalena Buszko (Fundacja "Międzynarodowy Ruch na rzec Zwierząt - Viva!"), Łukasz Balcer (Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce), Paweł Woliński (Fundacja Mamy i Taty)
Data emisji: 24.03.2015
Godzina emisji: 12.05

iwo/mp

Przdstawiamy wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy podatnik jest zawsze na straconej pozycji?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 14:57
"Wyrwij bat fiskusowi" - to hasło kampanii Pracodawców RP. Przedstawiciele organizacji oczekują przyjęcia zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legalizacja marihuany to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 16:00
Najnowsze osiągnięcia medycyny sprawiają, że wraca temat legalizacji marihuany w kontekście jej zdrowotnego wykorzystania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy państwo powinno dotować bary mleczne?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 14:00
Wraca problem dotacji udzielanych przez Ministerstwo Finansów barom mlecznym. Dotacja może być cofnięta, jeśli pierogi bezmięsne będą kraszone.
rozwiń zwiń