X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakaz wyprowadzania psów niezgodny z prawem. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 15:51
Każdy z nas widział kiedyś tabliczkę z napisem "Zakaz wyprowadzania psów". Sąd administracyjny we Wrocławiu orzekł właśnie, że stawianie takich znaków w parkach i na placach zabaw jest niezgodne z prawem.
Audio
  • Czy potrzeby psów i ludzi można pogodzić? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Wrocławski sąd orzekł, że stawianie tabliczek z napisem Zakaz wyprowadzania psów jest niezgodne z prawem. Spór o prawa zwierząt i prawa ludzi nie cichnie
Wrocławski sąd orzekł, że stawianie tabliczek z napisem "Zakaz wyprowadzania psów" jest niezgodne z prawem. Spór o prawa zwierząt i prawa ludzi nie cichnieFoto: Glow Images/East News

Zdaniem sądu tego typu zakazy ograniczają swobodę poruszania się, która przysługuje wszystkim obywatelom, także właścicielom zwierząt domowych. - Praktycznie z każdego przepisu można wywieść, że ogranicza on czyjeś prawa. I de facto tak jest - zauważa w audycji Janusz Dziarski, przewodniczący Rady Miejskiej w Wołowie, gdzie podjęto uchwałę o zakazie wstępu psów na tereny użyteczności publicznej.

Goście i słuchacze audycji rozmawiają o prawach właścicieli czworonogów oraz prawach osób, które zwierząt nie mają i chcą żyć w czystej przestrzeni miejskiej. Jakie są argumenty obu stron i czy można pogodzić ich potrzeby? Mówimy o tym w audycji "Za, a nawet przeciw".

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadził: Kuba Strzyczkowski
Goście: Janusz Dziarski (przewodniczący Rady Miejskiej w Wołowie), Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia), Monika Niżniak (rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Warszawie), Magdalena Buszko (Fundacja "Międzynarodowy Ruch na rzec Zwierząt - Viva!"), Łukasz Balcer (Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce), Paweł Woliński (Fundacja Mamy i Taty)
Data emisji: 24.03.2015
Godzina emisji: 12.05

iwo/mp

Przdstawiamy wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy podatnik jest zawsze na straconej pozycji?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 14:57
"Wyrwij bat fiskusowi" - to hasło kampanii Pracodawców RP. Przedstawiciele organizacji oczekują przyjęcia zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legalizacja marihuany to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 16:00
Najnowsze osiągnięcia medycyny sprawiają, że wraca temat legalizacji marihuany w kontekście jej zdrowotnego wykorzystania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy państwo powinno dotować bary mleczne?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 14:00
Wraca problem dotacji udzielanych przez Ministerstwo Finansów barom mlecznym. Dotacja może być cofnięta, jeśli pierogi bezmięsne będą kraszone.
rozwiń zwiń