X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Myśliwi stanowią prawo dla siebie. To jest fair?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 14:30
Sejmowa podkomisja pracuje nad polskim prawem łowieckim. Niemalże wszyscy członkowie podkomisji to... myśliwi!
Audio
  • Gorąca dyskusja w sprawie zmiany prawa łowieckiego (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Co należy zmienić w prawie łowieckim w Polsce? Jakie postulaty są najważniejsze dla ekologów i myśliwych? Gorąca dyskusja w Za, a nawet przeciw
Co należy zmienić w prawie łowieckim w Polsce? Jakie postulaty są najważniejsze dla ekologów i myśliwych? Gorąca dyskusja w "Za, a nawet przeciw" Foto: Lord Mountbatten/Wikimedia Commons/CC

Posłowie odrzucili rządowy postulat zakazu udziału dzieci w polowaniach. Zakaz trucia środowiska ołowianą amunicją chcą odroczyć na dziesięć lat.

Tomasz Kulesza (PO) z sejmowej podkomisji i jednocześnie członek Polskiego Związku Łowieckiego nie widzi nic nadzwyczajnego w tym, że zmianą prawa łowieckiego zajmują się myśliwi. Jego zdaniem merytoryczne podejście do kwestii związanych z funkcjonowaniem Sejmu jest najważniejsze.

Arkadiusz Glass z Koalicji Organizacji Pozarządowych "Niech żyją" zwraca uwagę, że prawo łowieckie stoi ponad prawem własności od czasów stalinowskich. - Związek Łowiecki to jedyna organizacja w Polsce, która może zdecydować, że myśliwi wejdą na prywatną działkę i tam będą polować - mówi.

Co należy zmienić w prawie łowieckim w Polsce? Jakie postulaty są najważniejsze dla ekologów i myśliwych? Zapraszamy do wysłuchania gorącej dyskusji słuchaczy i zaproszonych gości.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście:
Marek Gos (PSL), Jacek Bożek (Klub Gaja), Paweł Grzelak (Instytut Studiów Politycznych PAN), Eugeniusz Czykwin (SLD), Arkadiusz Glaas (Koalicja Organizacji Pozarządowych "Niech żyją"), Tomasz Kulesza (PO)
Data emisji:
6.05.2015
Godzina emisji:
12.05

mp/fbi

Oto wyniki sondy internetowej przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Ustawa o komornikach jest dobrze poprawiona?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 15:07
Sejm przyjął nowelizację ustawy o komornikach i egzekucji. Ograniczono liczbę spraw, które komornik będzie mógł przyjąć w ciągu roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz wyprowadzania psów niezgodny z prawem. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 15:51
Każdy z nas widział kiedyś tabliczkę z napisem "Zakaz wyprowadzania psów". Sąd administracyjny we Wrocławiu orzekł właśnie, że stawianie takich znaków w parkach i na placach zabaw jest niezgodne z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nowe prawo rozwiąże problem starej pralki?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 15:41
Polacy nie radzą sobie z utylizacją urządzeń AGD. W Sejmie trwają prace nad ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
rozwiń zwiń