Myśliwi stanowią prawo dla siebie. To jest fair?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 14:30
Sejmowa podkomisja pracuje nad polskim prawem łowieckim. Niemalże wszyscy członkowie podkomisji to... myśliwi!
Audio
  • Gorąca dyskusja w sprawie zmiany prawa łowieckiego (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Co należy zmienić w prawie łowieckim w Polsce? Jakie postulaty są najważniejsze dla ekologów i myśliwych? Gorąca dyskusja w Za, a nawet przeciw
Co należy zmienić w prawie łowieckim w Polsce? Jakie postulaty są najważniejsze dla ekologów i myśliwych? Gorąca dyskusja w "Za, a nawet przeciw" Foto: Lord Mountbatten/Wikimedia Commons/CC

Posłowie odrzucili rządowy postulat zakazu udziału dzieci w polowaniach. Zakaz trucia środowiska ołowianą amunicją chcą odroczyć na dziesięć lat.

Tomasz Kulesza (PO) z sejmowej podkomisji i jednocześnie członek Polskiego Związku Łowieckiego nie widzi nic nadzwyczajnego w tym, że zmianą prawa łowieckiego zajmują się myśliwi. Jego zdaniem merytoryczne podejście do kwestii związanych z funkcjonowaniem Sejmu jest najważniejsze.

Arkadiusz Glass z Koalicji Organizacji Pozarządowych "Niech żyją" zwraca uwagę, że prawo łowieckie stoi ponad prawem własności od czasów stalinowskich. - Związek Łowiecki to jedyna organizacja w Polsce, która może zdecydować, że myśliwi wejdą na prywatną działkę i tam będą polować - mówi.

Co należy zmienić w prawie łowieckim w Polsce? Jakie postulaty są najważniejsze dla ekologów i myśliwych? Zapraszamy do wysłuchania gorącej dyskusji słuchaczy i zaproszonych gości.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście:
Marek Gos (PSL), Jacek Bożek (Klub Gaja), Paweł Grzelak (Instytut Studiów Politycznych PAN), Eugeniusz Czykwin (SLD), Arkadiusz Glaas (Koalicja Organizacji Pozarządowych "Niech żyją"), Tomasz Kulesza (PO)
Data emisji:
6.05.2015
Godzina emisji:
12.05

mp/fbi

Oto wyniki sondy internetowej przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Ustawa o komornikach jest dobrze poprawiona?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 15:07
Sejm przyjął nowelizację ustawy o komornikach i egzekucji. Ograniczono liczbę spraw, które komornik będzie mógł przyjąć w ciągu roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz wyprowadzania psów niezgodny z prawem. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 15:51
Każdy z nas widział kiedyś tabliczkę z napisem "Zakaz wyprowadzania psów". Sąd administracyjny we Wrocławiu orzekł właśnie, że stawianie takich znaków w parkach i na placach zabaw jest niezgodne z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nowe prawo rozwiąże problem starej pralki?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 15:41
Polacy nie radzą sobie z utylizacją urządzeń AGD. W Sejmie trwają prace nad ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
rozwiń zwiń