X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy polski wymiar sprawiedliwości działa sprawnie?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 14:00
Na sądy wydajemy dużo, a jeśli chodzi o liczbę ich pracowników, jesteśmy w europejskiej czołówce. I choć płacimy sędziom więcej, niż się powszechnie uważa, Polacy nie są zadowoleni z ich pracy.
Audio
  • Czy polski wymiar sprawiedliwości działa sprawnie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Większość Polaków nie ma zaufania do sądów i źle ocenia przewlekłe działania prokuratorów. - Niestety jest to powielanie pewnych tez, które głoszą w mediach politycy - mówi Waldemar Żurek, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa.

Pracę sądów krytykuje Stanisław Różycki ze Stowarzyszenia "Prawo i Porządek". - Niektórzy sędziowie mają wysokie kwalifikacje zawodowe oraz moralne i dobrze rozpatrują sprawy, ale mniej więcej połowa sędziów to ludzie zdemoralizowani - stwierdza i uzasadnia swoją opinię. Z jego argumentami zdecydowanie nie zgadza się przedstawiciel Krajowej Rady Sądownictwa.

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji gości Kuby Strzyczkowskiego i wypowiedzi słuchaczy Trójki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Waldemar Żurek (sędzia, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa), Stanisław Różycki (Stowarzyszenie "Prawo i Porządek"), Krzysztof Antosik (adwokat), Bartosz Kownacki (poseł PiS, członek sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka), Witold Pahl (poseł PO, członek sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka), Barbara Grabowska (Helsińska Fundacja Praw Człowieka)
Data emisji: 16.06.2015
Godzina emisji: 12.05

iwo/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Ustawa o komornikach jest dobrze poprawiona?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 15:07
Sejm przyjął nowelizację ustawy o komornikach i egzekucji. Ograniczono liczbę spraw, które komornik będzie mógł przyjąć w ciągu roku.
rozwiń zwiń