Czy polski wymiar sprawiedliwości działa sprawnie?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 14:00
Na sądy wydajemy dużo, a jeśli chodzi o liczbę ich pracowników, jesteśmy w europejskiej czołówce. I choć płacimy sędziom więcej, niż się powszechnie uważa, Polacy nie są zadowoleni z ich pracy.
Audio
  • Czy polski wymiar sprawiedliwości działa sprawnie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Większość Polaków nie ma zaufania do sądów i źle ocenia przewlekłe działania prokuratorów. - Niestety jest to powielanie pewnych tez, które głoszą w mediach politycy - mówi Waldemar Żurek, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa.

Pracę sądów krytykuje Stanisław Różycki ze Stowarzyszenia "Prawo i Porządek". - Niektórzy sędziowie mają wysokie kwalifikacje zawodowe oraz moralne i dobrze rozpatrują sprawy, ale mniej więcej połowa sędziów to ludzie zdemoralizowani - stwierdza i uzasadnia swoją opinię. Z jego argumentami zdecydowanie nie zgadza się przedstawiciel Krajowej Rady Sądownictwa.

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji gości Kuby Strzyczkowskiego i wypowiedzi słuchaczy Trójki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Waldemar Żurek (sędzia, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa), Stanisław Różycki (Stowarzyszenie "Prawo i Porządek"), Krzysztof Antosik (adwokat), Bartosz Kownacki (poseł PiS, członek sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka), Witold Pahl (poseł PO, członek sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka), Barbara Grabowska (Helsińska Fundacja Praw Człowieka)
Data emisji: 16.06.2015
Godzina emisji: 12.05

iwo/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Ustawa o komornikach jest dobrze poprawiona?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 15:07
Sejm przyjął nowelizację ustawy o komornikach i egzekucji. Ograniczono liczbę spraw, które komornik będzie mógł przyjąć w ciągu roku.
rozwiń zwiń