X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co Polacy wyrzucają do śmieci? Leki, żywność i pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 14:00
Marnujemy czas, umiejętności i ludzką energię. Na potęgę marnujemy żywność i pieniądze przeznaczane na budowę autostrad. Dodatkowo utylizujemy leki warte tysiące złotych.
Audio
  • Co Polacy wyrzucają do śmieci? Leki, żywność i pieniądze (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/jarmoluk

Właściciel zlikwidowanego szpitala musi zniszczyć wysokospecjalistyczne leki, bo prawo zakazuje przekazywania ich innym placówkom. Leki warte są 300 tysięcy złotych. - Niestety obowiązujące prawo nie powala na inny sposób postepowania z takimi lekami - mówi Barbara Daniel z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. - Nasz przypadek nie jest odosobniony, takich przypadków jest mnóstwo - dodaje i opowiada o przegranej, trwającej dwa lata walce o prawo do przekazania leków potrzebującym.

Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych "Tor" ocenia, że z powodu niewłaściwego projektowania dróg ekspresowych i autostrad Polska straciła miliardy złotych. - Marnotrawstwo jest tam, gdzie bezsensownie wydajemy pieniądze, i tam, gdzie nie chcemy po nie sięgać - zapewnia i podaje przykłady kosztownych decyzji polskich władz.

W audycji "Za, a nawet przeciw" rozmawiamy o polskim marnotrawstwie i "wymuszających" je niewłaściwych rozwiązaniach prawnych.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Barbara Daniel (dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego), Adrian Furgalski (Zespół Doradców Gospodarczych "Tor"), Paweł Trzciński (rzecznik Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego), Stanisław Karczewski (szef sztabu wyborczego PiS), Marek Borowski (prezes Federacji Polskich Banków Żywności), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja "Lewiatan")
Data emisji: 25.06.2015
Godzina emisji: 12.05

iwo/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy bunt społeczny zmieni Unię Europejską?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 15:40
Drastyczne cięcia budżetowe, podnoszenie podatków, ograniczanie świadczeń społecznych i programów rozwojowych. Przeciwko temu wszystkiemu buntują się mieszkańcy wielu państw UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa ordynacja ułatwi życie podatnikowi? Miażdżąca odpowiedź

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 10:00
Uproszczenie procedur podatkowych i uszczelnienie poboru podatków zakłada projekt noweli ordynacji podatkowej, którym w czerwcu zajmował się Sejm. Pakiet propozycji miażdżąco skrytykowali jednak słuchacze Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sądy bez nielegalnie zdobytych dowodów

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 17:28
Od 1 lipca w procesach karnych nie będą brane pod uwagę dowody zdobyte z naruszeniem prawa. Na przykład nielegalne nagrania.
rozwiń zwiń