Ryzykowne wakacje. Dlaczego jeździmy w niebezpieczne miejsca?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 15:00
Turyści opuszczają Tunezję, a biura podróży odwołują wyjazdy do tego kraju. Wycieczki do wielu państw mogą wiązać się z ryzykiem.
Audio
  • Dlaczego Polacy ryzykują i wyjeżdżają na urlopy w niebezpieczne miejsca (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Miejsce zamachu na turystów w Tunezji
Miejsce zamachu na turystów w TunezjiFoto: EPA/MOHAMED MESSARA

Z pewnością ryzykowny jest urlop z Libii, Algierii i Egipcie. Ale kłopotami mogą zakończyć się również wakacje w Grecji, gdzie zamknięto banki.

Marcin Wojciechowski - rzecznik prasowy MSZ - mówi, że dwa tysiące polskich turystów pozostaje w Tunezji, a do Polski wróciło około tysiąca osób. Rzecznik apeluje, żeby przed wyjazdem sprawdzać ostrzeżenia dla podróżujących, które widnieją na stronie internetowej ministerstwa.

Wojciech Jagielski - dziennikarz, pisarz, publicysta - dodaje, że Tunezja uchodziła za kraj bezpieczny dla turystów, ale do czasu arabskiej wiosny. - Teraz nie wybrałbym się na tam wakacje z dziećmi i żoną - mówi.

Jak ocenić bezpieczeństwo kraju, który chcemy odwiedzić? M.in. na to pytanie można znaleźć odpowiedź w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Włodzimierz Kołodziejski (Biuro Turystyki i Edukacji), Anna Kobus-Olej ("Mama podróżniczka"), Andrzej Dębiński (prezes Oasis Tours), Małgorzata Jeziorny (Stowarzyszenie podróżników "Tramp"), Marcin Wojciechowski (rzecznik MSZ), Wojciech Jagielski (dziennikarz, pisarz, publicysta)
Data emisji: 30.06.2015
Godzina emisji: 12.05

mp/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Zamach na plaży w Tunezji. Większy bilans ofiar

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2015 11:23
Według najnowszych danych - podanych przez tunezyjskie Ministerstwo Zdrowia - liczba zabitych w ataku na plaży w pobliżu hotelu w mieście Susa (Sousse) wzrosła do 39. Rannych zostało 36 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Setki zagranicznych turystów ewakuowanych z Tunezji po zamachu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2015 12:12
39 osób zginęło w wyniku piątkowego zamachu w mieście Susa (Sousse). Po ataku rozpoczęła się wielka ewakuacja zagranicznych turystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy wracają z Tunezji. Jak wspominają wyjazd?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 19:00
Pierwsi polscy turyści ewakuowani z Tunezji po zamachu w Susie wylądowali na Okęciu. Część z nich twierdzi, że nie czuli zagrożenia i chętnie wrócą do tego kraju, bo zamachy są na całym świecie.
rozwiń zwiń