X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy areszt tymczasowy jest w Polsce nadużywany?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 17:00
Maciej Dobrowolski został zatrzymany przez policję tuż przed rozpoczęciem Euro 2012. Od ponad trzech lat przebywa w areszcie tymczasowym.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o akcji #uwolnićMaćka (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Baner kibiców z napisem uwolnićMaćka na trybunach stadionu w Poznaniu podczas meczu polskiej Ekstraklasy piłkarskiej: Lech Poznań - Piast Gliwice. Akcję uwolnićMaćka zainicjowali kibice Legii Warszawa. Akcja dotyczy przebywającego w areszcie tymczasowym od ponad trzech lat kibica Legii
Baner kibiców z napisem #uwolnićMaćka na trybunach stadionu w Poznaniu podczas meczu polskiej Ekstraklasy piłkarskiej: Lech Poznań - Piast Gliwice. Akcję #uwolnićMaćka zainicjowali kibice Legii Warszawa. Akcja dotyczy przebywającego w areszcie tymczasowym od ponad trzech lat kibica LegiiFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Trafił tam na podstawie zeznań świadka koronnego, handlarza narkotyków. Innych dowodów nie ma. Co będzie, jeśli świadek odwoła zeznania albo okażą się one niewiarygodne?

Paweł Dobrowolski, brat Macieja, mówi w audycji Kuby Strzyczkowskiego, że nie do końca wiadomo, czemu służy zastosowany areszt i dlaczego wciąż jest on przedłużany.

Sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak - rzecznik prasowy ds. karnych w Sądzie Okręgowym w Warszawie - tłumaczy, że sąd w każdej sprawie musi wyważyć proporcje między dobrem jednostki i ingerencją w jej prawa a dobrem wymiaru sprawiedliwości, czyli szeroko rozumianym bezpieczeństwem społecznym.

Czy w Polsce nadużywa się stosowania aresztu tymczasowego ? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji, w której słuchacze Trójki tym razem byli raczej zgodni.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście:  Łukasz Kowalski (jeden z organizatorów akcji #uwolnićMaćka), sędzia Jerzy Leder (przewodniczący II Wydziału Karnego Sądu Apelacyjnego w Warszawie), Piotr Kładoczny (Helsińska Fundacja Praw Człowieka), prof. Romuald Kmiecik (Katedra Kryminalistyki Prawa Dowodowego UMCS w Lublinie), Paweł Dobrowolski (brat Macieja), sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak (rzecznik prasowy ds. karnych w Sądzie Okręgowym w Warszawie)
Data emisji: 7.9.2015
Godzina emisji: 12.05

mp/iwo

Czytaj także

Czy nowe prawo drogowe działa dobrze?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 14:15
Od 18 maja – dnia, w którym zaczęły obowiązywać nowe przepisy kodeksu drogowego – prawo jazdy straciło tysiąc dwustu kierowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy polski wymiar sprawiedliwości działa sprawnie?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 14:00
Na sądy wydajemy dużo, a jeśli chodzi o liczbę ich pracowników, jesteśmy w europejskiej czołówce. I choć płacimy sędziom więcej, niż się powszechnie uważa, Polacy nie są zadowoleni z ich pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sądy bez nielegalnie zdobytych dowodów

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 17:28
Od 1 lipca w procesach karnych nie będą brane pod uwagę dowody zdobyte z naruszeniem prawa. Na przykład nielegalne nagrania.
rozwiń zwiń