X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy podwyżka mandatów ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 12:15
Rząd intensywnie pracuje nad rozporządzeniem, które wprowadzi wyższe grzywny za wybrane wykroczenia drogowe. Za niezapięcie pasów płacimy dzisiaj 100 zł. Wkrótce taka kara może wynosić 300 zł.
Audio
  • Kuba Strzyczkowski i jego goście rozmawiają o planie podwyższenia stawek mandatów (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czy stawki mandatów zostaną podniesione?
Czy stawki mandatów zostaną podniesione?Foto: Depositphotos

Posłanka PO Beata Bublewicz apeluje, by mandaty w Polsce były wyższe. Zaznacza, że krajach, gdzie kary za wykroczenia drogowe są dotkliwe, poziom bezpieczeństwa jest znacznie większy. - Mandaty w Polsce są za niskie, a kara nie jest dokuczliwa. Za wyprzedzanie na pasach, czyli najczęściej występujące zagrożenie dla pieszych, można otrzymać 500 zł mandatu. To jest naprawdę bardzo symboliczna kwota, jeśli weźmiemy pod uwagę zagrożenie życia i zdrowia człowieka - mówi Bublewicz.

Poseł PiS Jerzy Polaczek wskazuje na zaniedbania ustępującego rządu w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach. - Jeżeli niewdrażanie rozwiązań systemowych trwa lata, to wtedy mamy festiwal korekt polityki mandatowej i rozliczanie policji z planów mandatowych - krytykuje.

W audycji mówimy, za jakie inne przewinienia zapłacimy wyższe mandaty niż dotychczas. Słuchamy wypowiedzi ekspertów zajmujących się problematyką ruchu drogowego, którzy odpowiadają na pytanie, czy tego typu podwyżki mają sens. Poznajemy też opinie słuchaczy Trójki na temat działań rządu i policji w zakresie polityki mandatowej.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Beata Bublewicz (posłanka PO, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych), Jerzy Polaczek (poseł PiS, członek sejmowej Komisji Infrastruktury, były minister transportu), Maciej Wroński (Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego), Zbigniew Kotlarek (Polski Kongres Drogowy), insp. Marek Konkolewski (Komenda Główna Policji), Janusz Popiel (Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych "Alter Ego")
Data emisji: 4.11.2015
Godzina emisji: 12.07

iwo/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy policja powinna realizować plan mandatów?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 22:55
Rząd zaplanował liczbę mandatów na ubiegły rok. Policji udało się ten plan wykonać, a nawet przekroczyć jego założenia.
rozwiń zwiń