Czy problem niepłaconych alimentów można rozwiązać?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 15:20
- Jeżeli my, całym systemem prawnym pozwalamy na niepłacenie alimentów, to efekt finalny mamy taki, jaki mamy. A dłużnik alimentacyjny to najgorszy przestępca - mówi Beata Mirska-Piworowicz, prezes Stowarzyszenia "Damy Radę".
Audio
  • Czy problem niepłaconych alimentów można rozwiązać? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Komornicy prowadzą w tej chwili w Polsce ok. 600 tysięcy egzekucji alimentów
Komornicy prowadzą w tej chwili w Polsce ok. 600 tysięcy egzekucji alimentówFoto: Depositphotos

Według danych Krajowego Rejestru Długów dłużnicy alimentacyjni są winni swoim dzieciom ponad 7 miliardów złotych. Pod koniec roku okaże się, że długów tego typu jest dużo więcej, ponieważ gminy muszą wywiązać się z obowiązku informacji o niepłaconych zobowiązaniach.

Słuchacze i specjaliści wypowiadający się w audycji zwracają uwagę na najpilniejsze kwestie, które należy zmienić w polskim prawie, by poprawić kwestie niepłaconych alimentów.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Monika Janus (rzecznik Krajowej Rady Komorniczej), Andrzej Kulik (rzecznik prasowy Krajowego Rejestru Długów), Beata Mirska-Piworowicz (prezes Stowarzyszenia "Damy Radę"), Urszula Nowakowska (Centrum Praw Kobiet), Paweł Woliński (Fundacja Mamy i Taty)
Data emisji: 9.11.2015
Godzina emisji: 12.08

fbi/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Sądy bez nielegalnie zdobytych dowodów

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 17:28
Od 1 lipca w procesach karnych nie będą brane pod uwagę dowody zdobyte z naruszeniem prawa. Na przykład nielegalne nagrania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co Polacy wyrzucają do śmieci? Leki, żywność i pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 14:00
Marnujemy czas, umiejętności i ludzką energię. Na potęgę marnujemy żywność i pieniądze przeznaczane na budowę autostrad. Dodatkowo utylizujemy leki warte tysiące złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy areszt tymczasowy jest w Polsce nadużywany?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 17:00
Maciej Dobrowolski został zatrzymany przez policję tuż przed rozpoczęciem Euro 2012. Od ponad trzech lat przebywa w areszcie tymczasowym.
rozwiń zwiń