X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy warto ograniczyć sprzedaż alkoholu?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 14:35
Do Sejmu trafił projekt ustawy rozszerzającej uprawnienia samorządów do ograniczania sprzedaży napojów alkoholowych. Handlowcy już dziś przewidują straty i liczne bankructwa.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego dyskutują na temat ograniczenia sprzedaży alkoholu (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czy warto ograniczyć sprzedaż alkoholu?
Foto: Fancycrave1/Pixabay

Dyrektor Biura Związku Miast Polskich Andrzej Porawski zapewnia w Trójce, że projekt ustawy nie powstał z myślą o zamykaniu punktów sprzedaży. - Zamierzamy umożliwić radom gmin ograniczanie sprzedaży w określonych miejscach i z określonych powodów, np. od godziny 22.00 do 6.00 - tłumaczy.

Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, uważa z kolei, że skutkiem ograniczenia sprzedaży alkoholu nie będzie zmniejszenie jego spożycia. - To nie jest tak, że im więcej jest punktów sprzedaży, tym więcej się pije. Trzeba uczyć ludzi pić po ludzku. Alkohol jest częścią kultury życia codziennego i świętoszkowate likwidatorstwo do niczego nie doprowadzi - twierdzi.

W audycji wypowiadają się słuchacze Trójki, a także eksperci i znawcy rynku. Rozmówcy Kuby Strzyczkowskiego prezentują różne opinie na temat projektu ustawy i argumentują je na antenie.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Porawski (dyrektor Biura Związku Miast Polskich), Andrzej Szumowski (przewodniczący Rady Głównej Związku Pracodawców "Polski Przemysł Spirytusowy"), Krzysztof Brzózka (dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), Andrzej Faliński (dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji), dr Bohdan Woronowicz (specjalista terapii uzależnień, psychiatra), Roman Myśliwiec (prezes Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia)
Data emisji: 10.12.2015
Godzina emisji: 12.07

iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 13:30
1 stycznia 2014 roku akcyza na napoje spirytusowe poszła w górę o 15 procent. Jakie są skutki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cena minimalna alkoholu zbyt wysoka?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 19:13
- Jeśli będziemy musieli wprowadzić cenę minimalną na alkohol, to na takim poziomie, który w Polsce będzie adekwatny do zarobków - mówi w Trójce poseł Andrzej Orzechowski z PO.
rozwiń zwiń