Co się stanie z nierentownymi kopalniami?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 15:00
- Problem w naszym kraju polega na tym, że musimy rozstrzygnąć, czy mówimy o wynikach ekonomicznych, czy o polityce. Jedno z drugim się nie wiąże - uważa Andrzej Chwiluk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.
Audio
  • Co się stanie z nierentownymi kopalniami? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Goście audycji rozmawiają o możliwych scenariuszach ratowania nierentownych kopalni
Goście audycji rozmawiają o możliwych scenariuszach ratowania nierentownych kopalni Foto: Kris Duda/Flickr/Domena publiczna

Ubiegły rok był rokiem górniczych protestów. Czy w tym roku będzie podobnie? Górnicy z Kopalni Węgla Kamiennego "Makoszowy", która była przeznaczona do likwidacji, wysłali list protestacyjny do pani premier Beaty Szydło. Domagają się pomocy z budżetu państwa i grożą protestami.

Ekspert ds. rynku energetycznego Andrzej Szczęśniak mówi w audycji o kosztach wydobycia węgla, które w ostatnich latach wzrosły do tego stopnia, że "kopalnie ich nie udźwigną". Czy więc nierentowne kopalnie należy likwidować? Na to pytanie eksperci i słuchacze próbują odpowiedzieć w "Za, a nawet przeciw".

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Chwiluk (przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce), Zbigniew Zatorski (Związek Zawodowy Górników w Polsce, kopalnia "Halemba"), Andrzej Szczęśniak (ekspert ds. rynku energetycznego), Stanisław Kłysz (wiceprzewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ "Solidarność"), Wojciech Jakóbik (redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl)
Data emisji: 11.01.2015
Godzina emisji: 12.07

fbi/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Nierentowne kopalnie. Co dalej z polskim górnictwem?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 13:00
Górnicze związki zawodowe ogłosiły stan gotowości strajkowej. Ich przedstawiciele twierdzą, że mieszkańcy Śląska zostali oszukani, bo wciąż nie powstała Nowa Kompania Węglowa.
rozwiń zwiń