X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co się stanie z nierentownymi kopalniami?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 15:00
- Problem w naszym kraju polega na tym, że musimy rozstrzygnąć, czy mówimy o wynikach ekonomicznych, czy o polityce. Jedno z drugim się nie wiąże - uważa Andrzej Chwiluk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.
Audio
  • Co się stanie z nierentownymi kopalniami? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Goście audycji rozmawiają o możliwych scenariuszach ratowania nierentownych kopalni
Goście audycji rozmawiają o możliwych scenariuszach ratowania nierentownych kopalni Foto: Kris Duda/Flickr/Domena publiczna

Ubiegły rok był rokiem górniczych protestów. Czy w tym roku będzie podobnie? Górnicy z Kopalni Węgla Kamiennego "Makoszowy", która była przeznaczona do likwidacji, wysłali list protestacyjny do pani premier Beaty Szydło. Domagają się pomocy z budżetu państwa i grożą protestami.

Ekspert ds. rynku energetycznego Andrzej Szczęśniak mówi w audycji o kosztach wydobycia węgla, które w ostatnich latach wzrosły do tego stopnia, że "kopalnie ich nie udźwigną". Czy więc nierentowne kopalnie należy likwidować? Na to pytanie eksperci i słuchacze próbują odpowiedzieć w "Za, a nawet przeciw".

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Chwiluk (przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce), Zbigniew Zatorski (Związek Zawodowy Górników w Polsce, kopalnia "Halemba"), Andrzej Szczęśniak (ekspert ds. rynku energetycznego), Stanisław Kłysz (wiceprzewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ "Solidarność"), Wojciech Jakóbik (redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl)
Data emisji: 11.01.2015
Godzina emisji: 12.07

fbi/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Nierentowne kopalnie. Co dalej z polskim górnictwem?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 13:00
Górnicze związki zawodowe ogłosiły stan gotowości strajkowej. Ich przedstawiciele twierdzą, że mieszkańcy Śląska zostali oszukani, bo wciąż nie powstała Nowa Kompania Węglowa.
rozwiń zwiń