X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ubóstwo a prawa rodzicielskie. Czy status materialny decyduje o byciu rodzicem?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 13:30
Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało zmianę przepisów o zasadach pozbawiania władzy rodzicielskiej. Projekt trafił do Sejmu.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o zmianach przepisów o zasadach pozbawiania władzy rodzicielskiej (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czy zasadne jest odbieranie dzieci rodzicom ze względu na trudną sytuację materialną? (zdjęcie ilustracyjne)
Czy zasadne jest odbieranie dzieci rodzicom ze względu na trudną sytuację materialną? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Skitterphoto/pixabay/CC0

Jak tłumaczy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, chodzi o to, by nie było możliwości odbierania rodzicom dzieci w oparciu o "kryterium biedy". A - jak twierdzi polityk - dzieje się tak nader często. W ostatnich latach co piąte dziecko odbierano rodzinie z powodu złej sytuacji materialnej.

- Zespół, który prowadziłem, przygotował ten projekt w miesiąc, teraz jest w trybie pilnym procedowany - dodaje polityk PiS.

Według Małgorzaty Lusar z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców zmiana jest potrzebna, bo obecne przepisy pozwalają na odebranie dzieci bez wyroku sądu. - To jedna z największych wad obecnej ustawy - twierdzi.

W audycji mówimy m.in. o skali zjawiska i o tym, w jaki sposób zmienią się przepisy, jeśli nowa ustawa wejdzie w życie.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Paweł Woliński (Fundacja Mamy i Taty), Wiesław Kołak (Towarzystwo Przyjaciół Dzieci), Aleksandra Piotrowska (psycholog społeczny), Urszula Nowakowska (Centrum Praw Kobiet), Patryk Jaki (PiS), Małgorzata Lusar (Fundacja Rzecznik Praw Rodziców)
Data emisji: 13.01.2015
Godzina emisji: 12.07

mp/ei

Czytaj także

Jak skutecznie ściągać alimenty?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 15:20
W Polsce jedynie kilkanaście procent rodziców płaci zasądzone alimenty! Ponad 80 proc. procent uchyla się od tego obowiązku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

500 złotych na dziecko! Czy to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 14:30
Świadczenie w wysokości 500 złotych ma przysługiwać na każde dziecko, gdy dochód rodziny na osobę nie przekracza 800 złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadużycia komornicze. Jak im zaradzić?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 14:10
Wydawało się, że po słynnej sprawie rolnika z Mławy, któremu komornik bezprawnie zajął ciągnik, nie będziemy słyszeć o przypadkach komorniczych nadużyć. Niestety...
rozwiń zwiń