Czy rozszerzyć dostęp do broni palnej?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 13:30
Wśród priorytetów polityków PiS jest punkt może nie najważniejszy, ale bardzo ciekawy - rozszerzenie dostępu do broni palnej. Co przemawia za, a co przeciw takiej zmianie?
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o dostępie do broni palnej (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Plany rozszerzenia dostępu do broni wywołują w Polsce duże kontrowersje. W audycji dyskutowaliśmy ze zwolennikami i z przeciwnikami takiego rozwiązania
Plany rozszerzenia dostępu do broni wywołują w Polsce duże kontrowersje. W audycji dyskutowaliśmy ze zwolennikami i z przeciwnikami takiego rozwiązania Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain/mullannix930

W Polsce są trzy jednostki broni na 100 mieszkańców. Średnia w Unii Europejskiej to 30 sztuk, a w Stanach Zjednoczonych aż 90 sztuk!

- Broń palna w rękach praworządnych i zdrowych psychicznie obywateli nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa - przekonuje Andrzej Turczyn - prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni.

Innego zdania jest Wojciech Kulesza z Uniwersytetu SWPS. Jego zdaniem nie da się obronić tezy, że im więcej będzie broni, tym będzie bezpieczniej.

Jakie argumenty przywołują adwersarze? Czy jest szansa na to, żeby w Polsce rozszerzono dostęp do broni palnej? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Sebastian Kuczyński (użytkownik broni palnej), Stanisław Pięta (poseł PiS), Mirosław Klekot (firma Kolter), Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia z Waszyngtonu), Andrzej Turczyn (prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni), Wojciech Kulesza (Uniwersytet SWPS)
Data emisji: 20.01.2015
Godzina emisji: 12.07

mp/ei

Czytaj także

Czy problem niepłaconych alimentów można rozwiązać?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 15:20
- Jeżeli my, całym systemem prawnym pozwalamy na niepłacenie alimentów, to efekt finalny mamy taki, jaki mamy. A dłużnik alimentacyjny to najgorszy przestępca - mówi Beata Mirska-Piworowicz, prezes Stowarzyszenia "Damy Radę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy rejestr gwałcicieli i pedofilów to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 14:45
Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza stworzyć rejestr gwałcicieli i pedofilów. Mają być ujawnione ich nazwiska, adresy i wizerunek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadużycia komornicze. Jak im zaradzić?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 14:10
Wydawało się, że po słynnej sprawie rolnika z Mławy, któremu komornik bezprawnie zajął ciągnik, nie będziemy słyszeć o przypadkach komorniczych nadużyć. Niestety...
rozwiń zwiń