X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy rozszerzyć dostęp do broni palnej?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 13:30
Wśród priorytetów polityków PiS jest punkt może nie najważniejszy, ale bardzo ciekawy - rozszerzenie dostępu do broni palnej. Co przemawia za, a co przeciw takiej zmianie?
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o dostępie do broni palnej (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Plany rozszerzenia dostępu do broni wywołują w Polsce duże kontrowersje. W audycji dyskutowaliśmy ze zwolennikami i z przeciwnikami takiego rozwiązania
Plany rozszerzenia dostępu do broni wywołują w Polsce duże kontrowersje. W audycji dyskutowaliśmy ze zwolennikami i z przeciwnikami takiego rozwiązania Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain/mullannix930

W Polsce są trzy jednostki broni na 100 mieszkańców. Średnia w Unii Europejskiej to 30 sztuk, a w Stanach Zjednoczonych aż 90 sztuk!

- Broń palna w rękach praworządnych i zdrowych psychicznie obywateli nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa - przekonuje Andrzej Turczyn - prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni.

Innego zdania jest Wojciech Kulesza z Uniwersytetu SWPS. Jego zdaniem nie da się obronić tezy, że im więcej będzie broni, tym będzie bezpieczniej.

Jakie argumenty przywołują adwersarze? Czy jest szansa na to, żeby w Polsce rozszerzono dostęp do broni palnej? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Sebastian Kuczyński (użytkownik broni palnej), Stanisław Pięta (poseł PiS), Mirosław Klekot (firma Kolter), Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia z Waszyngtonu), Andrzej Turczyn (prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni), Wojciech Kulesza (Uniwersytet SWPS)
Data emisji: 20.01.2015
Godzina emisji: 12.07

mp/ei

Czytaj także

Czy problem niepłaconych alimentów można rozwiązać?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 15:20
- Jeżeli my, całym systemem prawnym pozwalamy na niepłacenie alimentów, to efekt finalny mamy taki, jaki mamy. A dłużnik alimentacyjny to najgorszy przestępca - mówi Beata Mirska-Piworowicz, prezes Stowarzyszenia "Damy Radę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy rejestr gwałcicieli i pedofilów to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 14:45
Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza stworzyć rejestr gwałcicieli i pedofilów. Mają być ujawnione ich nazwiska, adresy i wizerunek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadużycia komornicze. Jak im zaradzić?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 14:10
Wydawało się, że po słynnej sprawie rolnika z Mławy, któremu komornik bezprawnie zajął ciągnik, nie będziemy słyszeć o przypadkach komorniczych nadużyć. Niestety...
rozwiń zwiń