Czy ustawa o policji zagraża naszej prywatności?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 15:57
- Do tego momentu była zupełna wolna amerykanka w kwestii inwigilacji obywateli. Jak teraz my wprowadzamy ograniczenia, to się nas krytykuje - mówi Arkadiusz Czartoryski (PiS), szef sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.
Audio
  • Czy ustawa o policji zagraża naszej prywatności? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czy ustawa o policji zagraża naszej prywatności?
Foto: Glow Images/East News

Od 7 lutego obowiązuje znowelizowana ustawa o policji i ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Cały ten pakiet opozycja określa mianem "ustawy inwigilacyjnej", choć jej podstawą jest projekt Platformy Obywatelskiej, a konieczność nowelizacji wynikała z wyroku Trybunału Konstytucyjnego z lipca 2014 roku.

Przeciwko nowym rozwiązaniom prawnym protestuje Amnesty International i Fundacja "Panoptykon". Zastrzeżenia zgłasza rzecznik praw obywatelskich i generalny inspektor ochrony danych osobowych. - Ustawa nie realizuje w pełni orzeczenia trybunału - mówi w audycji Aleksandra Zielińska z Amnesty International Polska i tłumaczy, jakie dostrzega nadużycia w treści obowiązującego dokumentu.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Aleksandra Zielińska (Amnesty International Polska), Wojciech Klicki (Fundacja Panoptykon), Elżbieta Stępień (posłanka Nowoczesnej), Arkadiusz Czartoryski (poseł PiS, przewodniczący Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych), Kazimierz Kik (politolog), Małgorzata Kałuzyńska-Jasak (rzecznik Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych)
Data emisji: 9.02.2016
Godzina emisji: 12.08

IAR/fbi/pg

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Niezapowiedziane kontrole Państwowej Inspekcji Pracy

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 13:00
Wydana właśnie przez Głównego Inspektora Pracy interpretacja powoduje, że kontrolerzy nie będą musieli zapowiadać swojej wizyty w firmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jawny rejestr gwałcicieli. Eksperci podzieleni

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 15:20
Goście audycji nie byli zgodni co do tego, że dobrym pomysłem jest stworzenie powszechnie dostępnego rejestru osób, które dopuściły się przestępstw na tle seksualnym wobec nieletnich oraz mapy zagrożeń związanych z tymi przestępstwami.
rozwiń zwiń