X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kupujesz polskie produkty = jesteś patriotą?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 16:00
- Po PRL-u mieliśmy chęć polepszania naszego samopoczucia poprzez możliwość konsumowania różnych zachodnich produktów, ale teraz w Polsce widać wyraźny trend dążenia do lokalności - uważa Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Audio
  • Kupujesz polskie produkty = jesteś patriotą? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
W audycji mówimy m.in. o aplikacji telefonicznej, która pozwala sprawdzić w sklepie, czy produkt jest polski, czy nie
W audycji mówimy m.in. o aplikacji telefonicznej, która pozwala sprawdzić w sklepie, czy produkt jest polski, czy nieFoto: Glow Images / East News

Nie tylko politycy, lecz także przedsiębiorcy często zachęcają do przyjmowania postawy zwanej patriotyzmem gospodarczym. Wiele firm zachęca klientów hasłami typu: "Kupujesz polskie, tworzysz w Polsce miejsca pracy!". Co ciekawe, to działa.

Andrzej Gołoś, dyrektor ds. badań Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia, uważa jednak, że choć Polacy faktycznie sięgają po produkty lokalne, bo są one wyznacznikiem dobrej jakości, to jednak wobec kwestii "polskości" jako atrybutu produktu, mamy więcej wątpliwości.

Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania audycji, w której rozmawiamy także o kwestii uczciwego płacenia podatków jako przejawu patriotyzmu gospodarczego.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Gołoś (dyrektor ds. badań Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia), Adam Abramowicz (przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego), Marcin Peterlik (Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową), Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców), Paweł Dobrowolski (ekspert Instytutu Sobieskiego), Monika Rosa (Nowoczesna)
Data emisji: 11.02.2016
Godzina emisji: 12.08

fbi/mg

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czym się objawia dzisiejszy patriotyzm?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 15:40
- Patriotyzm to naturalny odruch Polaków na sygnały płynące ze świata zewnętrznego, zarówno z Unii Europejskiej, jak i ze świata Islamu i Europy Wschodniej - sądzi dr Kazimierz Kik, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co się stanie po wprowadzeniu nowego podatku dla sklepów?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 12:00
Nabierają tempa prace rządu nad podatkiem obrotowym od sprzedaży detalicznej. Kto za to zapłaci?
rozwiń zwiń