Czy ustawa o ochronie zwierząt wymaga zmian?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 15:50
Posłowie chcą wprowadzenia zakazu trzymania psów na łańcuchu i występu zwierząt w cyrkach oraz delegalizacji uboju rytualnego.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o ustawie o ochronie zwierząt (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czy zostaną wprowadzone zmiany w ustawie dotyczącej ochrony zwierząt?
Czy zostaną wprowadzone zmiany w ustawie dotyczącej ochrony zwierząt?Foto: 白士 李/flickr/CC

Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, gromadzący posłów PiS, PO i Nowoczesnej, rozpoczął prace nad zmianami w ustawie w ochronie zwierząt. - Prawa zwierząt powinny być respektowane, zwierzęta powinno się szanować. Zmiany są po to, żeby zwalczać patologię i karać tych, którzy postępują źle - mówi Marek Suski z PiS.

Urszula Pasławska z PSL nie zgadza się z twierdzeniem, że jej partia jest przeciw polepszeniu losu zwierząt. Zwraca jednak uwagę na fakt, że 30 proc. eksportu wołowiny stanowi mięso pozyskane w wyniku uboju rytualnego. - Zakaz takiego uboju byłby ciosem w hodowców - dodaje.

Co o tych sprawach sądzą słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Cezary Wyszyński (Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt "Viva!"), Kamil Zalewski (Cyrk "Zalewski"), prof. Andrzej Elżanowski (zoolog), Jacek Bożek (Klub "Gaja"), Marek Suski (PiS), Urszula Pasławska (PSL)
Data emisji: 15.02.2015
Godzina emisji: 12.07

mp/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Zakaz wyprowadzania psów niezgodny z prawem. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 15:51
Każdy z nas widział kiedyś tabliczkę z napisem "Zakaz wyprowadzania psów". Sąd administracyjny we Wrocławiu orzekł właśnie, że stawianie takich znaków w parkach i na placach zabaw jest niezgodne z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyrk bez zwierząt to nie cyrk?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 14:30
Wiele osób uważa, że cyrk nie jest miejscem dla zwierząt – po pierwsze różnymi metodami zmusza się je do nauki sztuczek, po drugie całe życie pracują w trudnych warunkach.
rozwiń zwiń