X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co powinni o nas wiedzieć pożyczkodawcy?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 13:45
Prawa instytucji pożyczkowych będą rozszerzone. To za sprawą przepisów przygotowanych przez PO, które chce wprowadzić PiS.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o przepisach dot. firm pożyczkowych (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Dlaczego firmy pożyczkowe chcą wiedzieć tak dużo o swoich klientach?
Dlaczego firmy pożyczkowe chcą wiedzieć tak dużo o swoich klientach?Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain/aleksandra85foto

O pożyczkobiorcy firmy pożyczkowe będą wiedzieć sporo. Stan cywilny, wykształcenie, forma zatrudnienia, a nawet informacje o rodzicach, czy tytule prawnym do lokalu. Te dane mają pomóc w oszacowaniu ryzyka firmy pożyczkowej. Główny inspektor ochrony danych osobowych uznał projekt za fatalny.

Jarosław Ryba - prezes Zarządu Związki Firm Pożyczkowych - zwraca uwagę, że firmy pożyczkowe pytają o te dane, zeby ocenić zdolność kredytową klienta. - Takie pytania zadają też banki i Skoki - dodaje.

Jednak dr Grzegorz Sibiga - ekspert zajmujący się ochroną danych osobowych - mówi, że cel firm pożyczkowych, czyli minimalizacja ryzyka, nie może być realizowany poprzez bardzo szeroki dostęp do danych osobowych.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Stanisław Brzeg-Wieluński (miesięcznik Bank), dr Bogusław Półtorak (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), Mariusz Zając (Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu), Roman Przasnyski (Gerda Broker), dr Grzegorz Sibiga (ekspert zajmujący się ochroną danych osobowych PAN), Jarosław Ryba (prezes Zarządu Związki Firm Pożyczkowych)
Data emisji: 16.02.2015
Godzina emisji: 12.07

mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Politycy wezmą się za walkę z lichwą?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 23:33
Banki i firmy pożyczkowe łupią nas na każdym kroku! Oprocentowanie kredytów na kontach debetowych sięga w Polsce 16 procent! Średnia dla państw strefy euro to 7,63 procent. Dlaczego tak się dzieje? Bo politycy na to pozwalają!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy firmy pożyczkowe wpływają na pracę polityków? Spór w "Za, a nawet przeciw"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 15:00
Posłowie pracują nad założeniami projektu wzmacniającego nadzór nad firmami pożyczkowymi. Pojawiają się opinie, że prace przebiegają w atmosferze skandalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy mamy do czynienia z dyktatem banków?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 14:40
W bankach od wielu miesięcy rosną opłaty i marże związane z prowadzeniem kont i obsługą kredytów. Czy można coś z tym zrobić?
rozwiń zwiń