Sto dni rządu w ocenie polityków i słuchaczy Trójki

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 13:29
Mija sto dni pracy rządu premier Beaty Szydło. Jedni chwalą PiS za wprowadzenie programu 500+ i podatku bankowego, inni oskarżają o działania prowadzące do zwiększenia deficytu budżetowego.
Audio
  • Politycy i słuchacze Trójki oceniają sto dni rządu (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Jak Polacy oceniają sto dni pracy rządu premier Beaty Szydło?
Jak Polacy oceniają sto dni pracy rządu premier Beaty Szydło?Foto: PAP/Radek Pietruszka

W audycji "Za, a nawet przeciw" Michał Wójcik, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przekonuje, że budżet państwa jest bezpieczny i stabilny. - Nie jesteśmy ekonomicznymi szaleńcami - zapewnia i dodaje, że działania rządu zasługują na pochwałę. - Jesteśmy pierwszym rządem od 1989 roku, który w sto dni wykonał kawał naprawdę dobrej roboty - mówi.

Innego zdania jest poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. - PiS próbuje udowodnić, że jak ma się większość, to można wszystko. Jest to najgorsza droga z możliwych - podkreśla i krytykuje poszczególne posunięcia rządzących.

Politycy i słuchacze Trójki wypowiadają się w audycji na temat zmian planowanych i wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Zdania są podzielone, a każda ze stron ma swoje argumenty.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Michał Wójcik (poseł Prawa i Sprawiedliwości), Sławomir Neumann (poseł Platformy Obywatelskiej), Wawrzyniec Konarski (politolog, Uniwersytet Jagielloński), Jakub Kulesza (poseł klubu Kukuz’15), Andrzej Zybertowicz (socjolog, doradca społeczny prezydenta RP), Katarzyna Lubnauer (posłanka Nowoczesnej)
Data emisji: 25.02.2016
Godzina emisji: 12.07

iwo/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: