X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co z odpowiedzialnością majątkową urzędników?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 13:45
45 tysięcy złotych - tyle ma zapłacić urzędnik starostwa w Ostródzie za podjęcie decyzji niezgodnej z prawem.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o odpowiedzialności majątkowej urzędników (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Błędne decyzje urzędników mogą mocno skomplikować życie
Błędne decyzje urzędników mogą mocno skomplikować życieFoto: pixabay.com/edar

To jeden z pierwszych w Polsce przypadków zastosowania obowiązującej od 2011 roku ustawy o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych. Co ciekawe, Ministerstwo Sprawiedliwości zastanawia się nad wprowadzeniem kar finansowych dla sędziów za zbyt długie postępowanie.

Według Sebastiana Kalety - rzecznika prasowego Ministerstwa Sprawiedliwości - w resorcie trwają prace legislacyjne nad tym, by obywatele mogli skutecznie dochodzić swoich praw w kontekście przewlekłości postępowania. - To, jaki będzie zakres zmian, pozostaje w sferze koncepcyjnej - dodaje gość Kuby Strzyczkowskiego.

Łukasz Gojke - prezes Stowarzyszenia Niepokonani Polska - uważa, że ustawa nie działa, bo mamy w Polsce złe prawo i beznadziejnych urzędników, prokuratorów i sędziów. - Świadczy o tym liczba listów, które dostajemy od ludzi, którzy czują się pokrzywdzeni przez funkcjonariuszy państwa - mówi.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której słuchacze mocno skrytykowali obecną ustawę.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jerzy Pietrzyk (Stowarzyszenie Stop Bezprawiu-Lublin), Zdzisław Raczkowski (czasopismo internetowe Afery Prawa), Piotr Kładoczny (Helsińska Fundacja Praw Człowieka), Justyn Piskorski (Instytut Sobieskiego), Sebastian Kaleta (rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości), Łukasz Gojke (Stowarzyszenie Niepokonani Polska)
Data emisji: 9.03.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/mk

Czytaj także

Awantura o płace i odprawy w spółkach Skarbu Państwa

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 15:26
Igor Ostachowicz, były doradca Donalda Tuska miał trafić bez konkursu do zarządu Orlenu. Ostatecznie nie będzie tam pracował. Nowa minister infrastruktury Maria Wasiak otrzyma pół miliona złotych odprawy z PKP SA. Jednak postanowiła przekazać pieniądze na cele charytatywne. Mówili o tym goście audycji "Za, a nawet przeciw"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sądzenie umysłowo niepełnosprawnych?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 13:45
Ponad tysiąc osób odbywa karę pozbawienia wolności, mimo ograniczonej poczytalności. O tym problemie rozmawialiśmy w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy sklepów monopolowych powinno być mniej?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 13:00
W ustawie o wychowaniu w trzeźwości planowane są zmiany. W audycji "Za, a nawet przeciw" dyskutowaliśmy o ich możliwych efektach.
rozwiń zwiń