X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy polisolokata to uczciwy produkt?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 14:37
5 mln Polaków ma tzw. polisolokaty, czyli polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Polska Izba Ubezpieczeń szacuje, że łączna kwota oszczędności zgromadzonych na tych kontach wynosi ok. 56 mld złotych.
Audio
  • Czy polisolokata to uczciwy produkt? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Problemy z polisolokatami dla wielu osób zakończyły się w sądzie
Problemy z polisolokatami dla wielu osób zakończyły się w sądzie Foto: Glow Image/ East News

Wielu klientów - m.in. ze względu na wysokie opłaty likwidacyjne - zorientowało się, że nie jest to dobra inwestycja. Do UOKiK wpływają tysiące skarg. Urząd rozpoczął postępowanie w sprawie opłat likwidacyjnych, wielu ubezpieczycieli zobowiązało się do obniżenia opłat w umowach już zawartych i tych zawieranych w przyszłości.

Jacek Łęski ze Stowarzyszenia "Przywiązani do polisy" mówi, że "z jednej strony nowa ustawa ubezpieczeniowa (z 2015 r. - przyp. red.) przewiduje, że przy rozwiązywaniu umowy po pierwszym roku nie można pobrać opłaty większej niż 4 proc., ale nic nie mówi o tym, co będzie po drugim roku". A to, zdaniem gościa Trójki, otwiera drogę do powrotu wysokich stawek. Jacek Łęski dodaje, że "ugody UOKiK zawarte z ubezpieczycielami dotyczyły produktów w danym momencie oferowanych na rynku i nie starszych niż pół roku". - A ogromną większość umów, z którymi mamy do czynienia, podpisano znacznie wcześniej - podkreśla rozmówca Kuby Strzyczkowskiego.

Co na to UOKiK? - Opłata likwidacyjny narusza dobry obyczaj. Kompromis, który zawarliśmy z ubezpieczycielami, jest po prostu kompromisem, a nie naszą zgodą na stosowanie tych opłat - mówi Dorota Karczewska, wiceprezes Urzędu i dodaje, że porozumienie dotyczy obecnie 17 instytucji.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której wypowiedzieli się eksperci oraz słuchacze - posiadacze polisolokat i pracownicy instytucji finansowych, którzy przyznają, że dochodziło do nadużyć i manipulacji klientami.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jacek Łęski (Stowarzyszenie "Przywiązani do polisy"), Dorota Karczewska (wiceprezes UOKiK), Marcin Darczyński (Polska Izba Ubezpieczeń), Bogusław Półtorak (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), Roman Przasnyski (Gerda Broker), Andrzej Fesnak (European Financial Consultant)
Data emisji: 16.03.2016
Godzina emisji: 12.07

mk/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Co stoi za podwyżkami w bankach?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 13:00
Szefowie banków na specjalnym spotkaniu jednoznacznie wskazali, że to, co się dzieje z marżami i podwyższaniem opłat, nie jest związane z podatkiem bankowym. Wątpi w to jednak część uczestników dyskusji w audycji "Za, a nawet przeciw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyższa stawka za godzinę pracy to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 13:20
12 złotych. Tyle ma wynieść minimalna stawka za godzinę pracy. Zmiany prawdopodobnie wejdą w życie od września.
rozwiń zwiń