X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po zamachu w Belgii możemy czuć się bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 13:39
W eksplozjach na lotnisku i stacji metra zginęło ponad trzydzieści osób, ponad sto jest rannych - o dokładnej liczbie ofiar trudno na razie mówić. Władze Belgii podniosły alert antyterrorystyczny w całym kraju do czwartego, najwyższego poziomu.
Audio
  • Po zamachu w Belgii możemy czuć się bezpiecznie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Pierwszy atak miał miejsce przed godziną 8 rano na lotnisku Zaventem w belgijskiej stolicy, gdzie doszło do podwójnej eksplozji. Kolejny zamach nastąpił dwie godziny później w wagonie metra na stacji Maelbeek w pobliżu siedzib instytucji UE
Pierwszy atak miał miejsce przed godziną 8 rano na lotnisku Zaventem w belgijskiej stolicy, gdzie doszło do podwójnej eksplozji. Kolejny zamach nastąpił dwie godziny później w wagonie metra na stacji Maelbeek w pobliżu siedzib instytucji UEFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

- Władze obawiają się, że to nie koniec, że może dojść do kolejnych eksplozji - relacjonuje korespondentka Polskiego Radia Magdalena Skajewska i dodaje, że w wyniku dzisiejszych wydarzeń transport w Brukseli jest sparaliżowany. Zaznacza również, że prawdopodobnie - jak po zeszłorocznych zamachach w stolicy Francji - ograniczony zostanie dostęp do miejsc publicznych, odwołane zostaną większe zgromadzenia.

- Po listopadowych atakach w Paryżu, kiedy wszystkie drogi prowadziły do Brukseli, do dzielnicy Molenbeek, mówiło się o tym, że jej obraz nie jest czarno-biały, ale są w niej miejsca, gdzie nie zapuszcza się policja. Czy dojdzie do zaostrzenia nastrojów wobec muzułmanów czy uchodźców? To już się dzieje - mówi Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym zamachy w Brukseli skomentowali eksperci i słuchacze Trójki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Magdalena SkajewskaBeata Płomecka (korespondentki Polskiego Radia), Aleksandra Zięba (Instytut Nauk Politycznych UW), Krzysztof Liedel (dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas), Jerzy Dziewulski (były dowódca jednostki antyterrorystycznej na warszawskim lotnisku Okęcie), płk Henryk Jasik (były dyrektor Departamentu I MSW)
Data emisji: 22.03.2016
Godzina emisji: 12.08

mk/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Zamachy w Belgii. Zginęło kilkadziesiąt osób

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 11:00
Zamachy terrorystyczne wstrząsnęły Belgią. Do wybuchów doszło na lotnisku i w metrze. Zginęły co najmniej 34 osoby, ponad 200 jest rannych, w tym troje Polaków.
rozwiń zwiń