OFE czy ZUS? Jaką emeryturę wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 16:18
Przyszłość emerytalna tylko z ZUS? A może z otwartymi funduszami emerytalnymi? 1 kwietnia otworzyło się pierwsze okienko transferowe.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o wyborze ZUS czy OFE (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Lepiej oszczędzać w ZUS czy OFE?
Lepiej oszczędzać w ZUS czy OFE?Foto: pixabay.com/kropekk_pl

Od piątku do końca lipca można zdecydować, czy część naszej składki emerytalnej ma trafiać na subkonto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy na konto w otwartym funduszu emerytalnym. Następny czas na taką decyzję dopiero za cztery lata.

- Jeśli nie podejmiemy decyzji do końca lipca, to pozostaniemy tam, gdzie jesteśmy - tłumaczy Jacek Dziekan z Biura Prasowego ZUS.

Piotr Kuczyński - główny analityk Domu Aukcyjnego Xelion - uważa, że jeżeli rząd będzie potrzebował pieniędzy, to wtedy na pewno sięgnie po środki z OFE. - To dla mnie więcej niż pewne - przekonuje ekonomista.

Czy słuchacze, którzy dodzwonili się do audycji, chcą pozostać w ZUS, czy wybiorą OFE? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (SGH), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), dr Bogusław Półtorak (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Piotr Kuczyński (główny analityk Domu Aukcyjnego Xelion), Jacek Dziekan (Biuro Prasowe ZUS)
Data emisji: 4.04.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/tj


Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Zakaz wyprowadzania psów niezgodny z prawem. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 15:51
Każdy z nas widział kiedyś tabliczkę z napisem "Zakaz wyprowadzania psów". Sąd administracyjny we Wrocławiu orzekł właśnie, że stawianie takich znaków w parkach i na placach zabaw jest niezgodne z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ustawa o ochronie zwierząt wymaga zmian?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 15:50
Posłowie chcą wprowadzenia zakazu trzymania psów na łańcuchu i występu zwierząt w cyrkach oraz delegalizacji uboju rytualnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrzebujemy ustawy antyterrorystycznej?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 13:40
Trwają intensywne prace nad ustawą antyterrorystyczną. Ma być przyjęta w maju. Daje ogromne możliwości służbom specjalnym.
rozwiń zwiń