X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiana prawa aborcyjnego? Gorąca dyskusja i mocne argumenty

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 23:00
Do marszałka Sejmu wpłynęło zawiadomienie o zawiązaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji", która będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej usuwania ciąży. Czy to "barbarzyński projekt" czy "ochrona życia"?
Audio
  • Kuba Strzyczkowski i jego goście dyskutują o zmianie prawa antyaborcyjnego (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
Z inicjatywy partii Razem w miniony weekend organizowane były protesty przeciw zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Dochodziło też do kontrmanifestacji
Z inicjatywy partii Razem w miniony weekend organizowane były protesty przeciw zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Dochodziło też do kontrmanifestacji Foto: PAP/Tytus Żmijewski

W projekcie znajdują się zapisy uchylające dotychczasowe możliwości przeprowadzenia legalnej aborcji (m.in. gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub gdy ciąża powstała w wyniku gwałtu). Projekt nakłada także na administrację rządową i samorządową obowiązek pomocy materialnej i opieki dla rodzin wychowujących dzieci upośledzone oraz matek i ich dzieci poczętych w wyniku czynu zabronionego.

- Ten barbarzyński projekt ustawy zbuduje dla kobiet piekło w Polsce - mówiła w Trójce Dorota Budacz z partii Razem. Jej zdaniem "będą one ukrywały fakt, że zostały zgwałcone i to nie tylko w strachu przed upokorzeniem podczas przesłuchań na policji, ale także przed trwającym 9 miesięcy upokorzeniem w przypadku ciąży będącej skutkiem gwałtu". - Projekt ustawy proponuje państwo przyjazne gwałcicielom, a przy łóżku kobiety po poronieniu stawia prokuratorów i policjantów, żeby wyśledzili, czy poronienie było naturalne czy nie - mówiła Dorota Budacz.

Tymczasem Jakub Bałtroszewicz (prezes Fundacji Jeden z Nas) podkreślał, że minęło już 25 lat od zawarcia tzw. kompromisu aborcyjnego i czas już uczciwie o tym kompromisie porozmawiać. - W Polsce jest 90 okien życia. Każda matka może tam zostawić dziecko, może też odmówić wzięcia ze szpitala swojego dziecka - argumentował. Dodał też, że nie da się tylko trochę żyć, albo trochę umrzeć. - Dlatego jedynym możliwym kompromisem jest to, żeby kobieta nie była karana za aborcję. Należy chronić życie, ale nie potępiać kobiet, bo to one najczęściej - obok dzieci - są największymi ofiarami aborcji, ponieważ muszą żyć z tą traumą - powiedział Jakub Bałtroszewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której swoje argumenty przedstawiali przeciwnicy i zwolennicy zmiany prawa aborcyjnego. Poniżej można znaleźć też wyniki sondy internetowej przeprowadzonej w trakcie audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Dorota Budacz (partia Razem), Jakub Bałtroszewicz (prezes Fundacji Jeden z Nas), Mariusz Dzierżawski (Fundacja Pro - Prawo do Życia), Urszula Nowakowska (Centrum Praw Kobiet), Beata Mirska-Piworowicz (prezes Stowarzyszenia Damy Radę)
Data emisji: 5.04.2016
Godzina emisji: 12.07

ei/fbi

Czytaj także

Ostrzejsza ustawa o przerywaniu ciąży to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 13:30
Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy dot. przerywania ciąży. Projekt Fundacji Pro - Prawo do Życia zakłada prawie całkowity zakaz aborcji.
rozwiń zwiń