X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sowieckie symbole muszą odejść do lamusa?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 13:30
Instytut Pamięci Narodowej prowadzi inwentaryzację pomników poświęconych Armii Czerwonej. Co powinno się z nimi stać?
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o usuwaniu pomników żołnierzy sowieckich (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej w Warszawie
Pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej w WarszawieFoto: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

Prezes IPN Łukasz Kamiński powiedział, że niebawem zostanie rozpoczęta akcja zachęcająca samorządy do likwidowania sowieckich pomników. Rosyjskie MSZ komentuje: "to barbarzyństwo!" Instytut proponuje, by zdemontowane pomniki przenieść do skansenu w Czerwonym Borze, niedaleko Łomży.

- Szacujemy, że do czasów współczesnych pozostało około 300 pomników. Chodzi tu o monumenty, które znajdują się w miastach, a nie o te na cmentarzach - tłumaczy Andrzej Zawistowski - dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN.

Zdaniem Łukasza Abgarowicza - byłego senatora PO - należy zlikwidować te pomniki. - Prawda historyczna jest oczywista - nie mamy czego czcić. Chodzi o wywózki ludzi na Sybir, o to jak Sowieci traktowali Polaków w okresie międzywojennym i o to, co działo się Polsce po wojnie - twierdzi.

Czy wśród gości i słuchaczy audycji byli zwolennicy pozostania pomników na swoich miejscach? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jacek Wilk (Kukiz'15), Halina Bortnowska (publicystka), Kazimierz Kik (politolog), Paweł Grzelak (badacz społeczny), Łukasz Abgarowicz (PO), Andrzej Zawistowski (dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN)
Data emisji: 11.04.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Debata wokół akt Kiszczaka. Jakie będą jej efekty?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 14:11
W środę IPN ujawnił drugi pakiet dokumentów znalezionych w domu byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka. Jakie będą efekty dyskusji, która rozgorzała wokół historii Lecha Wałęsy? Zastanawiali się nad tym publicyści Paweł Lisicki i Grzegorz Osiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Takie pomniki powinny z przestrzeni publicznej zniknąć"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 18:40
Do czerwca zaproponujemy akcję, która będzie zachęcać samorządy do likwidowania sowieckich pomników - poinformował prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński. Na ten temat dyskutowaliśmy w audycji "Puls Trójki".
rozwiń zwiń