X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podatek dla sklepów. Kto zapłaci więcej?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 13:30
Powstała nowa wersja rządowego projektu podatku handlowego - obrotowego. Przewidziano 4 stawki w zależności od obrotu sklepu.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o podatku dla sieci handlowych (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Nowy podatek wyrówna szanse polskich i zachodnich sieci handlowych?
Nowy podatek wyrówna szanse polskich i zachodnich sieci handlowych?Foto: pixabay.com/ElasticComputeFarm

Takie rozwiązania może zakwestionować Unia Europejska, powołując się na nierówne traktowanie podmiotów gospodarczych. Projekt przewiduje również opodatkowanie sklepów internetowych, ale tylko polskich.

- Podatek chcemy wprowadzić po rozmowach z samymi zainteresowanymi, czyli handlowcami. Po pierwszych konsultacjach zrezygnowaliśmy z pierwotnego kryterium, od którego liczony był podatek, czyli kryterium powierzchni sklepu - mówi minister, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Zdaniem Tadeusza Sławika z Polskiej Grupy Zakupowej pomysł na podatek dla sklepów jest trafny, bo może wyrównać szanse na rynku. - Polskie firmy zajmują na nim 40 proc. i płacą dwa razy więcej podatków niż sieci zachodnie - mówi gość Kuby Strzyczkowskiego.

Czy klienci sklepów zapłacą więcej za zakupy? Czy polskie firmy działające na rynku są zagrożone zniknięciem? Jakie są postulaty handlowców? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Faliński (Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji), Maciej Ptaszyński (Polska Izba Handlu), Piotr Szafarz (Polska Rada Centrów Handlowych), Paweł Majtkowski (ekonomista), Henryk Kowalczyk (minister, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów), Tadeusz Sławik (Polska Grupa Zakupowa)
Data emisji: 18.04.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Walka z systemem podatkowym jak walka z wiatrakami?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 14:35
Skala strat budżetu państwa w wyniku oszustw, nadużyć i tzw. optymalizacji podatku jest ogromna. Komisja Europejska szacuje, że chodzi o 45 miliardów złotych rocznie. W Unii jesteśmy pod tym względem w niechlubnej czołówce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podatek od handlu. Minister Kowalczyk zapowiada dwa warianty

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 10:08
Dwa warianty podatku od handlu mogą trafić do konsultacji z handlowcami - podatek liniowy z dość wysoką kwotą wolną i jako drugi wariant - podatek progresywny z mniejszą kwotą wolną i maksymalną stawką nieprzekraczającą 2 proc. - zapowiada minister Henryk Kowalczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskusja o upadłości konsumenckiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 16:00
W ubiegłym roku sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 2298 naszych rodaków. Ale liczba upadłości konsumenckich stale rośnie.
rozwiń zwiń