X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy to dobrze, że program prokreacyjny zastąpi in vitro?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 13:30
W łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki ruszy narodowy program prokreacyjny. Ma zastąpić rządowy program refundacji in vitro.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o programie refundacji in vitro i programie prokreacyjnym (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Procedura in vitro (zdjęcie ilustracyjne)
Procedura in vitro (zdjęcie ilustracyjne) Foto: pixabay.com/DarkoStojanovic

- By wyleczyć problem niepłodności, trzeba zastosować pewien ciąg zdarzeń, od badania psychologicznego czy konsultacji związanej z endokrynologią. Ten ciąg zdarzeń ma być obecny w klinikach referencyjnych. Pierwsza z nich ma powstać w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Podobne placówki będą lokowane przy wszystkich medycznych uczelniach wyższych - wyjaśnia wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas.

- Jestem bardzo daleko od tego, by mówić, że program prokreacyjny jest alternatywą dla programu refundacji in vitro. Program prokreacyjny jest skierowany do zupełnie innej grupy pacjentów - mówi z kolei Marta Górna, prezes Stowarzyszenia Nasz Bocian.

O jaką grupę chodzi? Co o sprawie sądzą słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Anna Pietruszka-Dróżdż (Fundacja Mama), Mariusz Dzierżawski (Fundacja Pro - Prawo do Życia), Beata Mirska-Piworowicz (prezes Stowarzyszenia Damy Radę), Tomasz Terlikowski (redaktor naczelny Telewizji Republika), Jarosław Pinkas (wiceminister zdrowia), Marta Górna (prezes Stowarzyszenia Nasz Bocian)
Data emisji: 20.04.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Kontrowersje wokół ustawy o leczeniu niepłodności

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 23:00
Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt ustawy o in vitro. Zdaniem lekarzy-specjalistów projekt zawiera wiele kontrowersyjnych pomysłów i luk prawnych. Czy zatem taka ustawa jest w ogóle w Polsce potrzebna?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współczesna narkomania nie odstrasza?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 15:16
- 30 lat temu pracowałem z heroinistami. Dzisiaj praktycznie ich nie ma. Przeważa marihuana, extasy i amfetamina - mówił w Trójce terapeuta Monaru Ryszard Częstochowski. Czy zatem z narkotykami da się skutecznie walczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leki i suplementy zalewają Polskę. Eksperci alarmują

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 23:00
Polska jest w czołówce państw europejskich pod względem konsumpcji leków i środków medycznych dostępnych bez recepty. Okazuje się, że to bardzo niebezpieczne zjawisko.
rozwiń zwiń