X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Potrzebujemy tzw. ustawy antyterrorystycznej?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 14:10
Rada Ministrów przyjmie tzw. ustawę antyterrorystyczną. Miejsca publiczne, gdzie gromadzą się ludzie, będą miały plany ochrony.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o tzw. ustawie antyterrorystycznej (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Rząd Beaty Szydło zamierza wprowadzić tzw. ustawę antyterrorystyczną. Na zdjęciu wtorkowe (26.04.2016) posiedzenie gabinetu
Rząd Beaty Szydło zamierza wprowadzić tzw. ustawę antyterrorystyczną. Na zdjęciu wtorkowe (26.04.2016) posiedzenie gabinetu Foto: PAP/Marcin Obara

Szczególną ochroną zostaną objęte kościoły. ABW będzie mogła poddawać wyjątkowej kontroli i obserwacji obcokrajowców. Nie będzie można korzystać z telefonów komórkowych anonimowo. Strony internetowe o treściach terrorystycznych będą mogły być blokowane...

- Opowiadamy się przeciw konkretnym rozwiązaniom w ustawie, które nie służą walce z terroryzmem, ale uderzają w prawa osób mieszkających w Polsce - mówi Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon. Dodaje, że chodzi m.in. o obcokrajowców, którzy w myśl ustawy byliby traktowani w Polsce jako osoby podejrzane. 

Andrzej Mroczek z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas jest innego zdania. - Nie oszukujmy się. Ustawy antyterrorystyczne, które obowiązują w państwach europejskich, w jakiś sposób ograniczają prawa i swobody obywateli. W tej ustawie są też jednak elementy pozytywne - twierdzi.

Jakie są zastrzeżenia, a jakie rozwiązania warto wykorzystać? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w kórej wypowiedzieli się również słuchacze Trójki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Dariusz Brodzik (Polska Liga Obrony), dr Aleksandra Zięba (Uniwersytet Warszawski), Wojciech Klicki(Stowarzyszenie Panoptykon), Andrzej Mroczek (Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas), Piotr Niemczyk (były szef Urzędu Ochrony Państwa), Tomasz Aleksandrowicz (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie)
Data emisji: 26.04.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Kontrowersje wokół wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 13:50
Komisja Wenecka zarekomendowała polskim władzom publikację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Zdaniem przewodniczącego Komisji, Gianniego Buquicchio, byłby to punkt wyjścia do osiągnięcia politycznego kompromisu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrzebujemy ustawy antyterrorystycznej?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 13:40
Trwają intensywne prace nad ustawą antyterrorystyczną. Ma być przyjęta w maju. Daje ogromne możliwości służbom specjalnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiana prawa aborcyjnego? Gorąca dyskusja i mocne argumenty

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 23:00
Do marszałka Sejmu wpłynęło zawiadomienie o zawiązaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji", która będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej usuwania ciąży. Czy to "barbarzyński projekt" czy "ochrona życia"?
rozwiń zwiń