X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Banki odpowiedzialne za kredyty frankowe?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 14:45
Politycy PiS wciąż deklarują chęć pomocy zadłużonym we frankach szwajcarskich. Jak ostatecznie ta pomoc ma wyglądać? Nie wiadomo...
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o współodpowiedzialności banków za kredyty bankowe (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Kto pomoże frankowiczom?
Kto pomoże frankowiczom?Foto: Depositphotos

Mamy 560 tysięcy aktywnych umów kredytowych we frankach szwajcarskich. Kredyty spłacają całe rodziny, tak więc problem pośrednio dotyka ponad dwóch milionów Polaków.

Kuba Strzyczkowski zapytał w związku z tym, czy banki powinny być również odpowiedzialne za kredyty frankowe? Nie zgodził się z tym dr Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich. - Od 2008 roku wszyscy klienci podpisywali informację o tym, że wiedzą, co to jest ryzyko kursowe - mówi.

Inne zdanie ma Maciej Pawlicki ze Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu. - Te same światowe firmy, które w Polsce sprzedają toksyczne produkty jako kredyty, w macierzystych państwach tego robić nie mogą - wyjaśnia.

Jakie zdanie mają w tej sprawie słuchacze Trójki? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Roman Sklepowicz (Stowarzyszenie Poszkodowanych przez System Bankowy), Paweł Majtkowski (ekonomista), prof. Elżbieta Mączyńska (SGH), Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna), Maciej Pawlicki (Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu), dr Przemysław Barbrich (Związek Banków Polskich)
Data emisji: 9.05.2016
Godzina emisji: 12.06

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Czy mamy do czynienia z dyktatem banków?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 14:40
W bankach od wielu miesięcy rosną opłaty i marże związane z prowadzeniem kont i obsługą kredytów. Czy można coś z tym zrobić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co stoi za podwyżkami w bankach?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 13:00
Szefowie banków na specjalnym spotkaniu jednoznacznie wskazali, że to, co się dzieje z marżami i podwyższaniem opłat, nie jest związane z podatkiem bankowym. Wątpi w to jednak część uczestników dyskusji w audycji "Za, a nawet przeciw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kredyty Polaków. Komu należy się pomoc państwa?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 16:44
- To jest pytanie do ustawodawcy, komu trzeba pomagać. Osoby, które brały kredyty we frankach to nie są osoby najbiedniejsze i najsłabiej wykształcone - uważa Łukasz Dajnowicz z Komisji Nadzoru Finansowego.
rozwiń zwiń