Czy protest pielęgniarek jest słuszny?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 14:45
Trwa strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Powód? Zbyt mała liczba personelu, zatem dużo obowiązków i niskie płace.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy CZD Magdalena Nasiłowska, podczas konferencji prasowej
Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy CZD Magdalena Nasiłowska, podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Marcin Obara

Problem w tym, że Centrum zadłużone jest na 300 mln złotych i pieniędzy na podwyżki po prostu nie ma. Z informacji Centrum Zdrowia Dziecka i resortu zdrowia wynika, że przeciętna pensja pielęgniarki w tym szpitalu to 4940 złotych brutto.

Joanna Kopcińska z PiS twierdzi, że od 2007 roku dług CZD zaczął gwałtownie rosnąć, sięgając ponad 300 mln złotych. - To efekt zaniedbań ministrów zdrowia z rządów PO-PSL - twierdzi posłanka. Innego zdania jest poseł PO Marek Hok. - To nie rząd PO i PSL spowodował zadłużenie Centrum. To problem, który narasta od wielu lat - mówi.

Czy posłowie mają pomysły na oddłużenie placówki? Czy przedstawiają propozycje rozwiązania problemu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Piotr Wróbel (dziennikarz), Marek Balicki (były minister zdrowia), Jacek Wilk (Kukiz'15), Krystyna Barbara Kozłowska (Rzecznik Praw Pacjenta), Joanna Kopcińska (PiS), Marek Hok (PO)
Data emisji: 31.05.2016
Godzina emisji: 12.08

mp/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Kontrowersje wokół leczenia marihuaną

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 15:00
Doktor Marek Bachański, który stosował medyczną marihuanę w leczeniu pacjentów, został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy papierosy powinny być "brzydkie, grube i śmierdzące"?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 19:00
Posłowie rozpoczęli prace nad przepisami wprowadzającymi dyrektywę tytoniową. Znikną papierosy mentolowe, na opakowaniach znajdą się odstraszające zdjęcia, a e-papierosy będą traktowane jak tradycyjne. Czy to dobry kierunek zmian?
rozwiń zwiń