X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska absurdami stoi? Co utrudnia nam życie?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 15:30
Polska absurdami stoi? Skoro tak, to raczej leży, bo masa nieżyciowych, zaskakujących i głupich przepisów zatruwa nam życie codzienne. Dlaczego tak się dzieje?
Audio
  • Polska absurdami stoi? Co utrudnia nam życie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Co powoduje, że zamiast ułatwiać sobie życie poprzez upraszczanie funkcjonowania państwa, robimy dokładnie odwrotnie?
Co powoduje, że zamiast ułatwiać sobie życie poprzez upraszczanie funkcjonowania państwa, robimy dokładnie odwrotnie?Foto: Glow Images/East News

- Ordynacja podatkowa, którą mamy, wcale nie jest taka zła. Źli są ludzie. Jeśli nie zmienimy mentalności urzędników, to nic z tego nie będzie. Jest potrzebna głęboka i faktyczna reforma kadrowa - mówi Adam Gizicki, członek zarządu ruchu społecznego Niepokonani 2012.

Z kolei Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha uważa, że zła sytuacja jest konsekwencją tego, jaki w Polsce panuje system. - Sam fakt, że istnieją interpretacje podatkowe pokazuje, że system jest do niczego - przyznaje.

Jak z absurdami radzą sobie słuchacze? Jakie mamy pomysły na ograniczenie liczby kuriozalnych przepisów? zachęcamy do wysłuchania audycji poprowadzonej przez Kubę Strzyczkowskiego.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Adam Gizicki (członek zarządu ruchu społecznego Niepokonani 2012), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Rajmund Nierychło (Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Transportu Samochodowego w Gliwicach), Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Cezary Kaźmierczak (Związek Pracodawców i Przedsiębiorców), Radosław Gawlik (Stowarzyszenie ekologiczne EKO-UNIA, Partia Zieloni)
Data emisji: 1.06.2016
Godzina emisji: 12.08

fbi/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Czy zasługujemy na krytykę ze strony unijnych polityków?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 13:30
KE zastosowała wobec Polski mechanizm obrony państwa prawa. Polska zostanie poproszona m.in. o informacje na temat zmian w funkcjonowaniu Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska to przyjazne miejsce dla przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 13:50
Mamy za wysokie koszty pracy, skomplikowane prawo gospodarcze i podatkowe i dużą biurokrację.
rozwiń zwiń