X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego potrzebujemy pracowników ze Wschodu?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 13:30
Pracownicy zza wschodniej granicy odbierają pracę Polakom? W audycji "Za, a nawet przeciw" sprawdzaliśmy, czy to prawda czy mit?
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o pracownikach ze Wschodu (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Do 2030 roku Polska będzie potrzebować do 5 mln pracowników
Do 2030 roku Polska będzie potrzebować do 5 mln pracownikówFoto: pixabay.com/jarmoluk

Według wielu ekspertów pracowników z zagranicy (np. Ukraińców) zatrudnia się wtedy, kiedy nie można znaleźć rąk do pracy u nas, choćby ze względu na niskie zarobki. Tymczasem resort pracy szykuje zmiany. Zatrudnienie cudzoziemców ze Wschodu będzie trudniejsze i droższe. - Dążymy do tego, żeby ograniczyć liczbę nadużyć i wprowadzić system monitorowania - mówi Magdalena Sweklej z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Nasz rynek pracy do 2030 roku będzie potrzebował od 3 do 5 mln ludzi w wieku produkcyjnym. Powinniśmy mieć pomysł, skąd ich brać. Boję się, że po zapowiadanych zmianach system zatrudniania pracowników ze Wschodu nie będzie już tak elastyczny - twierdzi z kolei Tomasz Dudek z Agencji Pracy Otto.

Na czym polegają nadużycia przy zatrudnianiu cudzoziemców? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Ryszard Jabłoński (Polskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych "Potrzeba"), Monika Gładoch (Pracodawcy RP), Damian Udecki (Stowarzyszenie Plantatorów Truskawek), Magdalena Sweklej (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Tomasz Dudek (Agencja Pracy Otto)
Data emisji: 7.06.2016
Godzina emisji: 12.06

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Wykorzystywanie pracowników - prawda czy manipulacja?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 15:20
Związkowcy i działacze lewicowych organizacji społecznych protestowali w Warszawie przeciw nadmiernemu stosowaniu tzw. umów śmieciowych. Tymczasem zdaniem pracodawców skala problemu wcale nie jest taka duża.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadchodzą złote lata dla pracowników?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 14:32
Ekonomiści zapowiadają, że po trudniejszych czasach zbliża się bardzo dobry okres dla pracowników. Czy faktycznie jest się z czego cieszyć? Jak wyglądają relacje pracownik - pracodawca?
rozwiń zwiń