X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strajk pielęgniarek - jest szansa na przełom?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 14:30
W rozmowach strajkujących z pielęgniarek z Dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka i Ministrem Zdrowia trwa impas. Czy istnieje szansa na porozumienie? W audycji komentują tę sprawę zaproszeni przez Kuby Strzyczkowskiego eksperci.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych pikietują, wyrażając wsparcie dla protestujących koleżanek w CZD w Warszawie
Przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych pikietują, wyrażając wsparcie dla protestujących koleżanek w CZD w WarszawieFoto: PAP/Jakub Kamiński

Dyrekcja Centrum zamknęła cztery oddziały, by przesunąć personel na inne. Pielęgniarkom zaproponowano zwiększenie wynagrodzenia o 250 zł brutto, ale panie oczekują 400 zł.

Czy inne związki zawodowe działające w służbie zdrowia solidaryzują się ze strajkującymi pielęgniarkami? Danuta Kądziołka - z Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" - mówi, że celem związku jest uzyskanie wzrostu wynagrodzeń nie tylko dla pielęgniarek. - Służba zdrowia to personel złożony z przedstawicieli różnych zawodów. Chcemy, żeby podwyżki miały charakter zrównoważony dla wszystkich grup - dodaje.

- Strajk i odejście od łóżka chorego jest najgorszym rozwiązaniem - twierdzi prof. Marian Zembala - kardiochirurg, były minister zdrowia. Czy jego zdaniem różnica między zarobkami lekarzy i pielęgniarek jest sprawiedliwa? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Stanisław Maćkowiak (Federacja Pacjentów Polskich), Katarzyna Lisowska (portal rynekzdrowia.pl), Renata Furman (Magazyn "Służba Zdrowia"), Robert Sapa (Zielonogórskie Porozumienie Lekarskie), Danuta Kądziołka (Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność"), prof. Marian Zembala (kardiochirurg, były minister zdrowia)
Data emisji: 8.06.2016

mp


Czytaj także

Czy protest pielęgniarek jest słuszny?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 14:45
Trwa strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Powód? Zbyt mała liczba personelu, zatem dużo obowiązków i niskie płace.
rozwiń zwiń