X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komu zaszkodzi Brexit? "To najgorsza wiadomość dla Anglii"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 19:34
- Unia Europejska bez Wielkiej Brytanii to zła wiadomość dla Polski i całej Unii, ale najgorsza dla samej Wielkiej Brytanii, bo to ona poniesie największe konsekwencje negatywne - uważa socjolog, Jacek Kucharczyk. Czy decyzja o Brexicie ma również dobre strony?
Audio
  • Co Brexit oznacza dla Polaków mieszkających na Wyspach? (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
Spotkania szefów dyplomacji państw UE dot. referendum w Wielkiej Brytanii w Łazienkach Królewskich w Warszawie
Spotkania szefów dyplomacji państw UE dot. referendum w Wielkiej Brytanii w Łazienkach Królewskich w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Wielka Brytania zadecydowała w czwartkowym referendum o wyjściu z Unii Europejskiej. Poniedziałkowe giełdy zanotowały spadki, jednak znacznie niższe niż w miniony piątek. - Myślę, że Unia Europejska bez Wielkiej Brytanii to na pewno zła wiadomość dla Polski. Oznacza to słabszą Unię w sensie politycznym, a to niestety w negatywny sposób będzie wpływało też na nasze interesy gospodarcze - uważa ekonomista, Paweł Majtkowski.

Brexit - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Jakie są alternatywy wobec Unii Europejskiej? Jak można interpretować decyzję Wielkiej Brytanii? Co doprowadziło do Brexitu? Czy w tej sytuacji można powtórzyć referendum? Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji na ten temat.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Jacek Kucharczyk (socjolog, prezes zarządu Fundacji Instytut Spraw Publicznych), Paweł Majtkowski (ekonomista), Adam Szłapka (partia Nowoczesna), Piotr Kuczyński (główny analityk domu inwestycyjnego Xelion), Jakub Kulesza (ugrupowanie Kukuz‘15), Rafał Dymek (Fundacja im. Roberta Schumana)

Data emisji: 27.06.2016

Godzina emisji: 12.07

sm/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji

Czytaj także

Czy wyjście Londynu ze Wspólnoty to koniec UE?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 14:00
Przywódcy państw Unii przez kilka dni debatowali nad ofertą, która zachęciłaby Brytyjczyków do pozostania we Wspólnocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za i przeciw Brexitu. Zdrowy eurosceptycyzm pomoże?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 16:24
- Zarówno dla UE, jak i Wielkiej Brytanii lepszym scenariuszem byłoby pozostanie Brytyjczyków we Wspólnocie, z drugiej jednak strony elity europejskie powinny zadać sobie pytanie, dlaczego tylu Brytyjczyków jest niezadowolonych z członkostwa - uważa politolog, dr Sergiusz Trzeciak. Co na temat Brexitu mają do powiedzenia jego zwolennicy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit, czyli sprzeciw wobec kosztów kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 16:27
Ponad milion Brytyjczyków podpisało się pod petycją do rządu o rozpisanie drugiego referendum w sprawie członkostwa Zjednoczonego Królestwa w UE. Petycję rozpatrzy w przyszłym tygodniu specjalna komisja parlamentarna.
rozwiń zwiń