X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karta zamiast gotówki. "To pudrowanie rzeczywistości"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 17:51
- Odchodzenie od obrotu gotówką na rzecz karty jest słuszne, bo doprowadzi do obniżenia kosztów i ograniczenia szarej strefy - uważa Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. Nie wszyscy podzielają jego zdanie, zaznaczając, że uderzy to w małe przedsiębiorstwa.
Audio
  • Czy terminale płatnicze powinny się pojawić we wszystkich firmach? (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
W całej Europie trwa wojna z gotówką. Rządy wprowadzają lub obniżają limity płatności gotówkowych
W całej Europie trwa wojna z gotówką. Rządy wprowadzają lub obniżają limity płatności gotówkowychFoto: Glow Images/ East News

Coraz więcej firm usługowych w całej Europie wprowadza limity płatności gotówką, by walczyć z szarą strefą i nadużyciami gospodarczymi. Opłaty kartą bez wątpienia uderzą w małe przedsiębiorstwa, ale czy tylko w nie? - Terminal płatniczy obowiązkowo w każdej firmie to głupi pomysł i pokazuje bezsilność rządu, jeśli chodzi o system podatkowy. Jest to pudrowanie rzeczywistości i odwracanie uwagi od prawdziwych problemów oraz działanie lobby bankowego, które chce na tym zarobić - podkreśla Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

W rozmowie mówiliśmy o tym, jakie będą zachęty do płatności kartami i jakie są cele wspierania polityki bezgotówkowej w Polsce i pozostałych krajach Unii Europejskiej. Wyjaśniliśmy, jakie są sposoby na skuteczną walkę z szarą strefą i to, co jest rzeczywistym problemem naszego systemu podatkowego.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Tadeusz Kościński (wiceminister rozwoju), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców), Jarosław Janecki (główny ekonomista Societe Generale)

Data emisji: 28.06.2016

Godzina emisji: 12.07

sm

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Walka z szarą strefą? "Zmniejszyć liczbę regulacji, obniżyć podatki"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 08:00
Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową ustanowił 12 marca Dniem Wyjścia z Szarej Strefy. Według ekonomisty dr Friedricha Schneidera z Uniwersytetu w Linzu, badającego szarą strefę, stanowi ona w Polsce 25 procent!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy mamy do czynienia z dyktatem banków?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 14:40
W bankach od wielu miesięcy rosną opłaty i marże związane z prowadzeniem kont i obsługą kredytów. Czy można coś z tym zrobić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o podatek obrotowy. Komu to się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 19:20
- O ile podatek handlowy obrotowy prawdopodobnie nie spowoduje większych zmian w cenach, o tyle będzie negatywnie odbierany przez właścicieli większych sklepów - uważa ekonomista Jarosław Janecki.
rozwiń zwiń