X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gimnazjum do likwidacji. Nareszcie czy niepotrzebnie?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 20:14
- Reforma edukacji to gigantyczne przedsięwzięcie bardzo kosztowne w sensie finansowym, trudne w sensie technicznym, ludzkim i emocjonalnym. To duża zmian na żywym organizmie wielu milionów uczniów, tylko po co? - pyta Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka PO. Jakie argumenty przemawiają za likwidacją gimnazjów?
Audio
  • Likwidacja gimnazjum - jakie argumenty przemawiają za i przeciw? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czy należy zlikwidować gimnazja?
Czy należy zlikwidować gimnazja?Foto: Pixabay/Sprachschuleaktiv

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało poważne zmiany w systemie edukacji. Od roku szkolnego 2017/ 2018 miałyby zostać zlikwidowane gimnazja i wrócilibyśmy do systemu sprzed 1999 roku z ośmioletnią szkołą powszechną i czteroletnim liceum bądź pięcioletnim technikum lub szkole branżowej. - Zmiana jest potrzebna i oczekiwana przez Polaków. Rodzice, nauczyciele i uczniowie źle oceniają funkcjonowanie gimnazjów; są to szkoły, które okazały się nieefektywne - uważa posłanka PiS, Marzena Machałek.

Czy nauczyciele mogą się spodziewać zwolnień? Jakie są największe obawy uczniów i nauczycieli? Czy w związku z reformą będą potrzebne nowe podręczniki? Jakie zmiany mogą uzdrowić system edukacji? Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Marzena Machałek (posłanka Prawa i Sprawiedliwości, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży), Sławomir Broniarz (pedagog, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego), Paweł Woliński (Fundacja Mamy i Taty), Joanna Kluzik-Rostkowska (posłanka Platformy Obywatelskiej, była Minister Edukacji), Przemysław Krzyżanowski (zastępca prezydenta Koszalina, przewodniczący Komisji Edukacji Związku Miast Polskich), Patrycja Dołowy (Fundacja MaMa)

Data emisji: 29.06.2016

Godzina emisji: 12.07

sm/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Czy system 8-letniej podstawówki ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 14:30
Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczął rozmowy z ministerstwem edukacji na temat zmian w szkolnictwie, między innymi likwidacji gimnazjów. - Chcemy zacząć narodową debatę nt. zmian w edukacji - mówiła w Trójce szefowa MEN Anna Zalewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Religia wśród przedmiotów maturalnych?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 14:40
Biskupi od lat zabiegają, by religia była obecna na maturze jako przedmiot dodatkowy. Poprzedni rząd dopuszczał taką możliwość.
rozwiń zwiń