X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy plany budżetowe rządu mają sens?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 15:58
Realny i wykonalny, czy z karygodnym deficytem? Na temat przyszłorocznego budżetu dyskutowali goście Kuby Strzyczkowskiego.
Audio
  • Dyskusja wokół przyszłorocznego budżetu (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
Premier Beata Szydło wstępny projekt budżetu na 2017 r. oceniła jako odpowiedzialny i stabilny
Premier Beata Szydło wstępny projekt budżetu na 2017 r. oceniła jako odpowiedzialny i stabilnyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Przyjęty w ubiegłym tygodniu wstępny projekt ustawy budżetowej na 2017 r. zakłada m.in. deficyt nie większy niż 59,3 mld zł, wzrost PKB o 3,6 proc., deficyt sektora finansów publicznych na poziomie 2,9 proc. PKB i inflację 1,3 proc.

Analityk Piotr Kuczyński podkreślał w Trójce, że budżetowy problem wraca co roku. - I zawsze mówię, że minister tworzący budżet doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na 90 procent nie wykona swojego projektu - powiedział.

Zdaniem eksperta na polską gospodarkę mogą wpływać nieprzewidziane wydarzenia. - Ten projekt może i jest realny, ale jeśli patrzy się na niego z punktu widzenia dzisiejszej sytuacji gospodarczo-politycznej - dodał.

Krytyczna wobec założeń budżetowych była posłanka PO Izabela Leszczyna. - Najgorszy w nowym budżecie jest karygodny deficyt, który oscyluje wokół 3 proc. PKB. PiS odziedziczyło po nas gospodarkę bardzo dobrze się rozwijającą, a nawet przy takich wpływach do budżetu nie ma pieniędzy na "500 +". Pytanie więc, co się stanie, kiedy sytuacja gospodarcza się pogorsz. Trzeba będzie albo zabrać "500+" albo podnieść podatki - mówiła rozmówczyni Kuby Strzyczkowskiego.

Czy uszczelnienie systemu podatkowego pomoże? Jaką przyszłość przewidują ekonomiści, a jaką słuchacze? I jak jedni i drudzy oceniają obecną gospodarczą sytuację kraju, a szczególnie rynek pracy? Zapraszamy do wysłuchania audycji. Poniżej prezentujemy wyniki sondy internetowej, przeprowadzonej w trakcie programu.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Izabela Leszczyna (posłanka PO, była wiceminister finansów), Piotr Kuczyński (główny analityk domu inwestycyjnego Xelion), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Piotr Apel (Kukiz'15), dr Andrzej Fesnak (European Financial Consultant), Elżbieta Stępień (Nowoczesna)

Data emisji: 29.08.2016

Godzina emisji: 12.07

ei


Czytaj także

Budżet na 2017 rok przyjęty

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 15:30
– To nie jest budżet, którego założenia nie mogą się spełnić – oceniał w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki, dziennikarz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Rząd przyjął wstępny projekt ustawy budżetowej na 2017 roku, z deficytem nie większym niż 59 mld 300 mln złotych.
rozwiń zwiń