X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na co choruje władza sądownicza i jak jej pomóc?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 21:01
- Władza sądownicza jako organ, który ma dążyć do poznania prawdy i wydania sprawiedliwego wyroku niestety nie sprawdza się obecnie. Potrzebna jest gruntowna i duża przebudowa - uważa Jerzy Pietrzyk, prezes Stowarzyszenia Stop Bezprawiu. Takiego zdania nie podziela wiele osób.
Audio
  • Czy mamy zaufanie do władzy sądowniczej? (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/succo

Według sędziego Waldemara Żurka sądom w Polsce można ufać, choć wciąż wiele do życzenia pozostawia komunikacja tych instytucji ze zwykłymi obywatelami. Najważniejszy w tym aspekcie jest język, nie zawsze zrozumiały dla osób nie znających terminologii prawnej.

- Służby prasowe powinny zostać gruntownie zreformowane. Żyjemy w społeczeństwie medialnym i ten przekaz musi być intensywny, jasny i nie możemy chować się do oblężonej twierdzy, kiedy jest jakiś problem, tylko pokazywać go społeczeństwu - uważa rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa.

W programie mówiliśmy o tym, jakich zmian wymaga nasz wymiar sprawiedliwości i co mogłoby mu pomóc. Słuchacze dzielili się swoją opinią w kwestii oceny pracy tego sektora i komentowali ostatnie wydarzenia związane m.in. z Trybunałem Konstytucyjnym czy Nadzwyczajnym Kongresem Sędziów Polskich.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Sebastian Kaleta (rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości), sędzia Waldemar Żurek (rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa), Jerzy Pietrzyk (prezes Stowarzyszenia Stop Bezprawiu), sędzia Bartłomiej Przymusiński (rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia)

Data emisji: 6.09.2016

Godzina emisji: 12.09

sm/mp

Wyniki sondy, przeprowadzonej w czasie audycji:


Czytaj także

Czy polski wymiar sprawiedliwości działa sprawnie?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 14:00
Na sądy wydajemy dużo, a jeśli chodzi o liczbę ich pracowników, jesteśmy w europejskiej czołówce. I choć płacimy sędziom więcej, niż się powszechnie uważa, Polacy nie są zadowoleni z ich pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy areszt tymczasowy jest w Polsce nadużywany?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 17:00
Maciej Dobrowolski został zatrzymany przez policję tuż przed rozpoczęciem Euro 2012. Od ponad trzech lat przebywa w areszcie tymczasowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z odpowiedzialnością majątkową urzędników?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 13:45
45 tysięcy złotych - tyle ma zapłacić urzędnik starostwa w Ostródzie za podjęcie decyzji niezgodnej z prawem.
rozwiń zwiń