X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy ta akcja przyniesie pokój między osobami LGBT a Kościołem?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 18:05
"Przekażmy sobie znak pokoju" to akcja, która ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. - Te kampanie, prowadzone w całej Europie, mają na celu doprowadzenie do legalizacji małżeństw homoseksualnych i w konsekwencji do osłabienia pozycji rodziny - uważa Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Audio
  • Czy kampania "Przekażmy sobie znak pokoju" jest potrzebna i pożyteczna? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Kampania społeczna "Przekażmy sobie znak pokoju" ma na celu pogłębienie "życzliwego dialogu i otwartości wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych wśród osób wierzących". Akcja nawiązuje do wartości katolickich, jak np. szacunek do bliźniego, pokój i życzliwość.

Redaktor naczelny miesięcznika "Więź" podkreśla, że ta kampania wydaje mu się potrzebna. - Z dwóch głównych przesłań nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu dobrze jest znane jedno, że Kościół odrzuca i uznaje za grzeszne akty homoseksualne, natomiast mniej znane jest wezwanie do szacunku, delikatności i współczucia w stosunku do innych - mówi Zbigniew Nosowski.

W programie mówiliśmy o tym, dlaczego według niektórych konserwatyzm może być siłą i czy osoby homoseksualne będą miały problem ze zbawieniem. Co ma do powiedzienia w tej sprawie Kościoł i co sądzą na ten temat słuchacze? Zapraszamy do słuchania.

Fragment plakatu promującego kampanię Fragment plakatu promującego kampanię

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Katarzyna Remin (Kampania Przeciw Homofobii, pomysłodawczyni akcji "Przekażmy sobie znak pokoju"), Marcin Dzierżanowski (Wiara i Tęcza), Marcin Przeciszewski (redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej), ks. Tomasz Jaklewicz ("Gość Niedzielny"), Zbigniew Nosowski (redaktor naczelny miesięcznika "Więź"), Tomasz Terlikowski (redaktor naczelny telewizji Republika)

Data emisji: 8.09.2016

Godzina emisji: 12.08

sm/mp

Wyniki sondy, przeprowadzonej w czasie audycji:


Czytaj także

Zakaz znieważania osób homoseksualnych. Co na to Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 14:00
Posłowie SLD i Twojego Ruchu chcą zmian w kodeksie karnym. Po ich wprowadzeniu osobom znieważającym homo- i transseksualistów godziłyby trzy lata więzienia.
rozwiń zwiń