Czy ta akcja przyniesie pokój między osobami LGBT a Kościołem?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 18:05
"Przekażmy sobie znak pokoju" to akcja, która ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. - Te kampanie, prowadzone w całej Europie, mają na celu doprowadzenie do legalizacji małżeństw homoseksualnych i w konsekwencji do osłabienia pozycji rodziny - uważa Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Audio
  • Czy kampania "Przekażmy sobie znak pokoju" jest potrzebna i pożyteczna? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Kampania społeczna "Przekażmy sobie znak pokoju" ma na celu pogłębienie "życzliwego dialogu i otwartości wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych wśród osób wierzących". Akcja nawiązuje do wartości katolickich, jak np. szacunek do bliźniego, pokój i życzliwość.

Redaktor naczelny miesięcznika "Więź" podkreśla, że ta kampania wydaje mu się potrzebna. - Z dwóch głównych przesłań nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu dobrze jest znane jedno, że Kościół odrzuca i uznaje za grzeszne akty homoseksualne, natomiast mniej znane jest wezwanie do szacunku, delikatności i współczucia w stosunku do innych - mówi Zbigniew Nosowski.

W programie mówiliśmy o tym, dlaczego według niektórych konserwatyzm może być siłą i czy osoby homoseksualne będą miały problem ze zbawieniem. Co ma do powiedzienia w tej sprawie Kościoł i co sądzą na ten temat słuchacze? Zapraszamy do słuchania.

Fragment plakatu promującego kampanię Fragment plakatu promującego kampanię

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Katarzyna Remin (Kampania Przeciw Homofobii, pomysłodawczyni akcji "Przekażmy sobie znak pokoju"), Marcin Dzierżanowski (Wiara i Tęcza), Marcin Przeciszewski (redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej), ks. Tomasz Jaklewicz ("Gość Niedzielny"), Zbigniew Nosowski (redaktor naczelny miesięcznika "Więź"), Tomasz Terlikowski (redaktor naczelny telewizji Republika)

Data emisji: 8.09.2016

Godzina emisji: 12.08

sm/mp

Wyniki sondy, przeprowadzonej w czasie audycji:


Czytaj także

Zakaz znieważania osób homoseksualnych. Co na to Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 14:00
Posłowie SLD i Twojego Ruchu chcą zmian w kodeksie karnym. Po ich wprowadzeniu osobom znieważającym homo- i transseksualistów godziłyby trzy lata więzienia.
rozwiń zwiń